Helena Flámová

Každý, kdo se naučil mluvit svým mateřským jazykem, se je schopen naučit i jakýkoliv další cizí jazyk.
5 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 5)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Jakým stylem učíš?

Základem je pro mě vztah s člověkem, se kterým pracuju. Zajímám se o to, co ho baví, jakou má práci, o čem sní. Na základě toho, co mi o sobě klient prozradí, mu individuálně připravím lekci. Na začátku každé lekce si shrneme, co jsme dělali minule, navážeme. Poslechy, četbu a gramatická cvičení nechávám klientovi na doma, během lekce se věnujeme konverzaci, vysvětlení nové látky a doladění nejasností. Svůj výukový styl vnímám jako variantu toho, čemu se říká v mezilidských vztazích „respektující“ styl.

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Vztah s klientem, naladění na jednu vlnu a samozřejmě ustavičný a znatelný progres.

Proč tě baví učit?

To nevím :-)) Možná proto, že mě to nabíjí energií. Mám ráda lidi a vzájemné sdílení.

Jak vypadá tvůj ideální student?

Motivovaný člověk, který ví, čeho chce dosáhnout, ale nemá úplně jasno v tom, co má přesně dělat. Už se učí několik let, hodně se nadřel a výsledky tomu stále neodpovídají. Je odhodlaný udělat vše, co je v jeho silách, nelibuje si v tom, co všechno nejde, ale snaží se přijít na to, jak to udělat, aby to šlo. Takového člověka stačí navést a výsledky jsou vidět okamžitě. – Ovšem, co je v životě ideální, že? 🙂

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Všeobecná a obchodní angličtina. Angličtina pro bezpečnostní techniky.

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

Magisterské studium anglické filologie na FFUP. Zkušenosti s výukou ve firmách, v jazykovce, na gymnáziu, s individuální online výukou.

Co tě baví krom učení?

Toho je! Mě baví se dozvídat nové věci, ráda se nechávám nadchnout od druhých. Mezi mé záliby patří sport (plavání, inline, horolezení, lyžování) a bojová umění (aikido, různé formy sebeobrany), historie, jazyky, psychologie a seberozvoj, ruční práce (pletu, háčkuju, vyšívám), společenské hry, četba…

Nabízené služby
Jazykové konzultace a mentoring
4500 Kč (cca 90 min + výstupní zpráva)

 

Individuální výuka
870Kč / 45 min

 

Volné termíny

Pro zarezervování termínu prosím kontaktujte lektorku pomocí formuláře pod kalendářem.

Kontakt

5 recenzí Helena Flámová

 1. 5 out of 5

  Mgr. Zlatica Kriveková

  Helenka je tá najlepšia mentorka, akú som kedy mala. 🙂 Tento môj krok je mojim najlepším rozhodnutím, ktorý mi otvoril dvere do sveta komunikácie, dialógu s „reálnym“ človekom :)(speaking) – open the door to speaking with my new (real) speaking parner. Komunikácia v angličtine prebieha počas celej 45-minútovej lekcie.
  Helenka je úžasná, kreatívna, vždy usmiata, pozitívne naladená, veľmi empatická. Pre ňu je najdôležitejší vzťah jazykového mentora (učiteľa) a študenta (komunikačného partnera). Tento prístup ma najviac oslovil a som vďačná, že môžem byť jej študentkou. Teším sa na každú našu hodinu angličtiny (english lesson), ktorá ma vždy motivuje a prináša do môjho života pozitívnu energiu. Jazykový mentoring je pre mňa šitý na mieru (ako pre každého študenta), Helenku od prvej hodiny zaujímajú moje individuálne záujmy, potreby, ciele, na základe ktorých spolu aj komunikujeme, iba v angličtine. Pravidelne vytvára kreatívny „na mieru ušitý“ mindset – kde sú sformulované individuálne otázky, články, dopĺňanie slov do textu, nová slovná zásoba, obrazový materiál, doplňovačky/tajničky, odkazy na YouTube videá (napr. TED) – sú určené na samoštúdium, ale vždy sa k nim vrátime a v angličtine si ich zhrnieme, živo o nich diskutujeme. Vďaka mojej jazykovej mentorke sa môj „speaking“ dostal do prirodzenej roviny, kde komunikujem bez toho, aby som mala „stres, strach“, komunikácia s Helenkou prebieha úplne uvoľnene, vždy sa rozprávame o zaujímavých témach, ktoré sú v mojom zornom poli, niektoré máme aj spoločné, napríklad láska ku knihám a literatúre :), po každej lekcii posiela meeting saved chat, čo je super. Na každej hodine ma niečím prekvapí, ako na tej poslednej :). Využíva zdieľanú plochu, interaktívne prvky, moderné technológie. Pre mňa sú hodiny s Helenkou to najlepšie, čo sa mi mohlo stať a viem, že vďaka jej prístupu dosiahnem svoje ciele. Určite jej hodiny angličtiny odporúčam každému, kto sa chce naučiť prirodzene hovoriť v angličtine a kto hľadá v angličtine aj potešenie a radosť, a chce dosahovať progres s každou ďalšou nasledujúcou lekciou. Hodnotím 10 z 10. 🙂

 2. 5 out of 5

  Pavel Krejsa

  Obě dvě moje dcery byly z výuky nadšené. I v době pandemie se Helena
  dokázala přizpůsobit a její online výuka je pestrá a šitá na míru.
  Používá moderní technologie, sdílené plochy, a další výukové
  pomůcky. Díky celou výuku.

 3. 5 out of 5

  Jitka Příhodová

  Díky Heleně jsem se v Angličtině neskutečně posunula a mám velkou radost, že i mnohem více rozumím, když anglický jazyk slyším v běžné konverzaci. Helena je úžasná v přístupu, který je velice individuální a zaměřený na moje potřeby. Přirozeně a odjakživa obcházím veškerá pravidla, nechci je ani slyšet a natož se je učit ať šlo ve škole o jakýkoli předmět. Helena můj přístup respektuje a vše mu přizpůsobuje. Tréninkem a veselou a hravou formou do mě přímo angličtinu nalévá. Tedy pokud jste se léta snažili nějak protloukat anglickým jazykem a řešili, jak se konečně pohnout z místa… Helena je tou nejlepší volbou.

 4. 5 out of 5

  Eva

  Paní Helenu mohu jen doporučit 🙂. Vše přizpůsobí vaším potřebám ☺️.

 5. 5 out of 5

  Jana Novotná

  Perfektní jazyková mentorka, která mne naučila se učit. Výborný přístup, když viděla, že nestíhám vždy zastavila a vysvětlila. Od října 2020 doposud – spokojenost.

Přidat recenzi