Tomáš Svoboda

“Jazyk je klíčem k pochopení světa a lektor angličtiny je průvodcem na této cestě.”
19 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 19)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Angličtina je pro mě vášní a jsem nadšený, že mohu tuto vášeň sdílet s vámi. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, společně dosáhneme vašich cílů.

Za 16 let jsem odučil přes 18.000 hodin a pomohl více než 1.000 studentům se splněním jejich anglických snů.

Chci, aby vás to bavilo stejně jako mě. 😊

Jak vypadá moje typická lekce

Budeme mluvit, mluvit a mluvit. 😄

Lekce plné akce, zábavných aktivit, konverzací v různých časech na témata, která vás zajímají. Zkrátka akční výuka s využitím moderních technologií a ověřených postupů, kde se můžete zlepšovat rychleji, než jste si kdy dovedli představit.

 • small talk
 • zábavné aktivity, slovní hry, roleplay
 • opakování gramatiky – „praxe dělá mistra“
 • nové téma
 • poslech a povídání o filmu

S čím Vám pomohu

 • naučím vás jednoduše anglickou gramatiku nebo vám ji pomůžu ujasnit, pokud v ní máte trošku zmatek
 • zbavit se nálepky “věčný začátečník”
 • rozmluvím vás tak, že se dokážete domluvit i ve spánku 😄
 • překonat strach z mluvení a z toho, že uděláte chybu
 • s přípravou na maturitu
 • pokročilejším studentům s udržením úrovně angličtiny
 • s odbouráním Czenglish (nesprávné používání angličtiny mezi Čechy)

Jaké metody používám ve výuce

“Nechci vás učit, chci se s vámi bavit!”

Učení už nemusí být nuda a nezáživné vyplňování cvičení z učebnice:

 • konverzace je základem mých lekcí
 • učím intuitivně, dle vašich potřeb
 • gramatiku procvičujeme přirozeně během konverzace
 • pro zpestření používám různé online nástroje
 • témata lekcí využitelná v běžném životě
 • mluvíme spolu jen anglicky (je-li to možné)
 • využívám principy jazykového koučinku

Moje vzdělání

 • certifikát CPE – znalost angličtiny na úrovni C2
 • roční studium a práce v Anglii
 • 16 let zkušeností profesionálního lektora angličtiny
 • praxe s učením angličtiny v jazykových školách, firmách, na soukromé i státní ZŠ
 • vedl jsem také dětské skupinové kurzy
 • posledních 5 let učím pouze online – děti od 5 let, teenagery, dospělé i seniory
 • pravidelně se účastním online konferencí a kurzů pro lektory

Jak se spojíme

Napíšeme si email a domluvíme termín na ukázkovou lekci. Potom vám zašlu pozvánku na online setkání přes Skype, kde budou případně probíhat i naše následující lekce.

Online výuka má velké výhody jak pro mě tak i pro vás – ušetříme čas i peníze za dojíždění a online lekce jsou ještě zajímavější a intenzivnější díky možnostem internetu a technologiím.

Co mě baví kromě učení

Rodina, kytara, hudba, filmy a seriály, knihy a audioknihy v angličtině, vaření, cestování a naše kočky. Ale protože mám tři děti, tak mi moc času na mé zájmy zatím nezbývá. 😄

Nabízené služby
ZKUŠEBNÍ LEKCE
30 minut zdarma
Zvu vás na nezávaznou zkušební lekci, během které se společně seznámíme a povíme si, jaké máte představy a cíle. Já zjistím vaši jazykovou úroveň, abych vám mohl připravit individuální plán na míru a vy poznáte, jak učím a jestli vám můj styl vyhovuje.

 

INDIVIDUÁLNÍ LEKCE
60 minut 850 Kč
Zapomeňte na nudné učebnice – čekají vás zajímavé lekce, které se týkají běžných situací a pomohou vám procvičit gramatiku. Každá lekce bude přizpůsobena právě vám, aby odpovídala vašim potřebám a zájmům. Mé lekce jsou konverzační s využitím různých online aplikací, což vám rychleji pomůže zlepšovat vaše anglické dovednosti. To vše beze stresu a v přátelské atmosféře. 😊

Učební materiály a záznam z lekcí budete mít neustále k dispozici ve sdílené online složce Google Classroom. Záznam z lekcí obsahuje například novou slovní zásobu, opravenou gramatiku a správnou výslovnost.

 

Volné termíny

Pro zarezervování termínu prosím kontaktujte lektora pomocí formuláře pod kalendářem.

Kontakt

19 recenzí Tomáš Svoboda

 1. 5 out of 5

  Blanka

  Angličtinu se učím už roky, ať už sama nebo s pomocí jazykové školy. Tomáš byl moje náhoda ale jsem velmi ráda, že se stala. Naprosto mi vyhovuje jeho přístup k lekci – nesnáším učebnice. Ke své práci angličtinu potřebuji, takže obrovská výhoda konverzace v rámci lekce, poslech audia, čtení i zábavná cvičení, jsou zpestřením každé lekce.
  Pomáhá mi s tvrdošíjně zapamatovanou výslovnosti slovíček i gramatikou. Oceňuji flexibilní a přátelský přístup. Určitě budu v lekcích pokračovat.

 2. 5 out of 5

  Martin Hroudný

  Tomáš je na výuku vždy pozitivně naladěn. Učení ho prostě baví. Je velmi trpělivý a maximálně nápomocný při vysvětlování gramatiky, výslovnosti méně frekventovaných slov nebo jiných lingvistických úskalí angličtiny. Výuka probíhá přátelskou, zábavnou formou, se zaměřením na to nejdůležitější – rozvíjení konverzačních schopností a spontánní, přirozenou komunikaci v angličtině. Rozmluví i ty, co trpí syndromem věčného začátečníka. Pomůže i těm, co už nedoufali, že by se v angličtině posunuli byť jen o kousek dál. Hodiny probíhají intenzivně až do poslední minuty. Lektora angličtiny s tak proaktivním a efektivním přístupem jsem ještě nepotkal. Tomáše mohu jen doporučit!

 3. 5 out of 5

  Daniel Vašut

  Při hledání online výuky angličtiny, zaměřené hlavně na běžnou konverzaci, jsem prošel několika úvodními hodinami s různými lektory z ČR i zahraničí, až jsem narazil na Tomáše. Jednoznačně vyčníval nad ostatními svou profesionalitou a přitom pohodovým a zábavným přístupem k výuce a také ochotou vyhovět individuálním potřebám.

 4. 5 out of 5

  Blanka Šrůmová

  V online kurzu jsem si vybrala Toma jako svého lektora. Při konverzacích jsme narazili na moje dlouhodobě naučené chyby, které se snažím odbourat. Vyhovuje mi, že když něco nevím, donutí mě svým nenápadným vedením abych se zamyslela a sama chybu odstranila. Lekce jsou vedeny bez napětí a vždy s úsměvem, takže se na další lekci vždycky těším.

 5. 5 out of 5

  Petra Světlíková

  Velice zkušený lektor s perfektním přehledem a přístupem k výuce anglického jazyka. Tomáš je pozitivní člověk, který dokáže velmi dobře vysvětlit novou látku, včetně gramatických jevů a dokáže ji hned použít pro následnou konverzaci na různá témata. Hodiny jsou příjemné, dynamické a motivující. S výukou jsem velmi spokojena a proto můžu lekce s Tomášem všem doporučit.

 6. 5 out of 5

  Zuzana Šoustková

  Lekce angličtiny jsem už měla, ale ne přes Skype, takže jsem byla plná očekávání. Byla jsem mile překvapena, jak super to bylo. Tom je sympatický člověk a jako lektor úžasný. Dokáže motivovat a především naučit, posouvat dál, dle možností každého. Hodiny s ním jsou pohodové a bez stresu, že člověk něco nezvládá nebo neumí. A to je pro mě důležité. Užít si to a zároveň se zdokonalit v jazyce.

 7. 5 out of 5

  Eva Dolášová

  Angličtina s Tomášem mě konečně baví, po letech, kdy jsem se drtila jen gramatiku a slovíčka a neuměla to použít v běžném mluvení. Ve vyplňování různých cvičení chyby většinou nedělám, ale jak promluvím je to problém, pletou se mi časy a dělám spoustu chyb. Díky Tomášovi jsem schopna i mluvit, i když mi to jde pomalu. Gramatiku procvičujeme formou zábavných her a cvičení. Má taky velkou trpělivost, a to, co člověku nejde, stále procvičuje, ale ne drilem, ale tak, že je to zábava. Moc děkuji, že mě díky němu angličtina baví.

 8. 5 out of 5

  Libuše Fraňková

  V květnu 2020 jsem se přihlásila na kurz angličtiny. Z několika lektorů jsem si vybrala p. Tomáše Svobodu. Proč? Asi proto, že měl ve svém portfoliu napsáno, že rád pracuje s dětmi, a to mě zaujalo. Jeho konzultace jsou vedeny velice zajímavě, vesele a formou her. Nejsou nudné ani stereotypní. Jsem dost velký trémista, ale při způsobu, jakým vede konzultaci mě tréma přejde. Vždy se na každou konzultaci těším. Pan Svoboda je velice příjemný lektor a já ho mohu všem jenom doporučit.

 9. 5 out of 5

  Eva Sádlíková

  Oceňuji, že je výuka upravená na míru. Konverzace je hlavním bodem a gramatika klade důraz na logické vysvětlení. Hodiny jsou velmi pestré a hlavně zábavné. 😊 Náš učitel vyniká v trpělivosti, důslednosti a úžasném přístupu. Mohu to posoudit, protože kromě mě navštěvuje výuku také má dcera (9,5 let, 4. ročník ZŠ). Dcera je díky Vám v AJ velmi dopředu. A hlavně!! Nebojí se mluvit v angličtině.
  Děkuji za možnost vzdělávat se u Vás.

 10. 5 out of 5

  Jitka Ondrová

  S výukou i s přístupem lektora jsem velmi spokojená. Způsob výuky je profesionální a naprosto vyhovuje jak mně, tak mým dětem (12 a 15 let). Probraná gramatika i procvičování jsou na míru přizpůsobeny našim potřebám. (Já se potřebovala především rozmluvit a zlepšit komunikační dovednosti, u dětí bylo krom konverzace navíc nutné vysvětlit a procvičit gramatiku a rozšířit slovní zásobu.) Hodiny jsou vždy vedeny záživnou a zajímavou formou, což obzvláště oceňují mé děti. Určitě doporučuji.

 11. 5 out of 5

  Viktorie Matvejko

  S panem učitelem má moje 15 letá dcera angličtinu přes půl roku, hodně se zlepšila (počáteční úroveň byla hodně špatná, tak na 5 ve škole). Po půl roce se nejen zlepšily známky ve škole, ale dcera začala milovat angličtinu, sleduje seriály v angličtině, čte anglické knížky.
  A před dvěma měsíci se připojil i 9 letý syn, on nemá rád distanční výuku a s aktuální situací začátek angličtiny vůbec nešel. Překvapivě to ale s Tomášem jde i online. Nebylo to úplně jednoduché od začátku, ale pan učitel je tak vstřícný a šikovný, že už od třetí lekce se syn začal těšit na lekce a už má úplně jiný vztah jak k angličtině, tak i k online výuce.

 12. 5 out of 5

  Lucie Řípová

  Hledala jsem lektora Aj pro sebe a své syny, který by docházel k nám domů, a náhodou jsem objevila inzerát na výuku Aj Tomášem Svobodou. Způsob výuky se nám zalíbil a tak se u něj učíme již přes rok. Výuka z osobního setkávání přešla na výuku přes Skype s ohledem na epidemiologickou situaci, ale na tento způsob komunikace jsme si já i starší syn zvykli a nevadí nám. U syna (4. třída) vidím velké zlepšení v AJ. Líbí se mi, že výuka probíhá hravou formou a syna tak baví. Při hře si osvojuje novou gramatiku, ale zejména si neustále opakuje slovní zásobu, takže ji tak snadno nezapomene. Mně výuka ze strany Tomáše také vyhovuje hlavně proto, že probíhá zábavnou, volnou formou, nejedná se o žádný dril, přesto však si člověk odnese nové vědomosti.

 13. 5 out of 5

  Petr Koláček

  Tomáše mohu jen doporučit. Obsah hodiny dokáže zcela přizpůsobit potřebám klienta. Konverzace nad aktuálními tématy je doplněna výkladem gramatiky či jejím následným procvičováním. Při hodině se člověk opravdu nenudí a cítím na sobě postupné zlepšování mé angličtiny v každodenní práci v naší mezinárodní firmě.

 14. 5 out of 5

  Lucie Jechová

  Tomáše jsem si vybrala na základě doporučení jiného lektora angličtiny, který byl v té době kapacitně vytížen. Hledala jsem lektora, který by dokázal zaujmout a nadchnout děti pro jazyk. Po více než roční výuce musím vyhodnotit spolupráci s Tomášem jako skvělou. Všechna očekávání byla naplněna. Po nějaké době jsem se rozhodla zkusit hodiny angličtiny s Tomášem i já a musím říci, že jde o skvěle strávený čas, který plně naplňuje moje očekávání. Dnes už Tomáš na základě mého doporučení učí více než polovinu zaměstnanců centrály naší společnosti. Mohu doporučit, těžko budete hledat lepšího.

 15. 5 out of 5

  Marie Janoštíková

  Bylo mi 49, když jsem se rozhodla začít se učit anglicky. Super náhoda mi postavila do cesty lektora angličtiny, Tomáše, který měl se mnou neuvěřitelnou trpělivost, protože jsem anglicky neuměla vůbec nic. Od úplného začátečníka mě za tři a půl roku, dokázal naučit mluvit nejen v přítomném a minulém čase, ale i v těch šílených průběhových, předpřítomných, předminulých a já už ani nevím jakých jiných časech.😊 Mám v tom stále ještě trochu zmatek, ale věřím tomu, že pod Tomášovým vedením to pomalu zvládám. On má totiž dar který nemá každý učitel a lektor, a to je dar trpělivosti a porozumění. Dnes už se vídáme a učíme pouze přes Skype, ale i tak jsem spokojená. Tome, díky za tvoji trpělivost a to co jsi mě doposud z angličtiny naučil.

 16. 5 out of 5

  Jana Koubková

  Výuku angličtiny s panem učitelem mohu jenom doporučit. Dcera se na hodiny moc těší a říká, že je s panem učitelem velká legrace. Učí velmi zajímavě a dcera zaznamenala opravdu obrovský posun v angličtině, oproti výuce ve škole. Angličtina ji moc baví a snadno si vše zapamatuje. Opravdu jsem moc ráda, že jsem pana učitele objevila a dcera rozhodně bude v angličtině s ním pokračovat. 100 % doporučuji.

 17. 5 out of 5

  Aneta Šoustková

  Tom je pozitivní a upřímný průvodce, jeho přístup je hravý a dokáže skvěle povzbudit. Lekce s ním jsou uspořádané tak, abych se dokázala soustředit celou dobu výuky. Hodina probíhá v pozitivní a přátelské atmosféře.

 18. 5 out of 5

  Martina Šimonková

  Jsem velice spokojená s výukou angličtiny s Tomášem. Hodiny jsou pro mě hrou, nestresují mě, navíc jsme si s Tomášem nastavili hned na začátku co se chci naučit, a to bylo především mluvení, abych rozuměla anglicky a uměla reagovat na konverzaci v angličtině. Gramatika, jak se co píše, mě tak moc nepálí, protože nebudu nikomu nic psát. Začala jsem cestovat a proto je pro mě důležité se ve světě domluvit. Vyzkoušela jsem hodně lektorů, ale Tomáš je nejlepší a pracuji s ním nejdéle a doufám, že to tak i vydrží nadále. Jiného lektora už nechci.

 19. 5 out of 5

  Ludmila Borysenko – studentka vysoké školy

  Hodiny angličtiny s Tomášem jsou super! Jsou zajímavé a zábavné, takže se během nich často hodně nasmějeme. Také se mi líbí postup výuky, nejdříve malá slovní rozcvička a až poté gramatika, čtení či konverzace.

Přidat recenzi