Tereza Bořková

S laskavostí a trpělivostí nejdál dojdeš
4 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 4)

Kapacita lektorky/lektora je momentálně plně obsazena.

Podívejte se na naše ostatní lektory.

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Vždy mě v první řadě zajímá “the Story of Your English”. Co už má student za sebou, co ho ke mně přivedlo a kam dál směřuje. Od toho se potom odvíjí náplň našich lekcí. Snažím se, aby učební materiály byly pro studenty relevantní, zábavné a použitelné pro život. Důraz kladu na mluvení a správnou výslovnost, protože to je něco, co samouk nezvládne. Věřím, že s laskavostí a trpělivostí nejdál dojdeš, a to nejen při výuce angličtiny.

Jak vypadá moje typická lekce

Každá lekce je jiná. Moji studenti už mají většinou něco za sebou, a to jak v životě, tak v angličtině. 🙂 Učila jsem třeba lékařku, restaurátorku nebo inženýra jaderné elektrárny. Hledáme spolu, co jim bude vyhovovat a co je bude bavit. Nejčastěji nás ale zastihnete, jak si společně povídáme a u toho se učíme nová slovíčka, pilujeme výslovnost a někdy i nacvičujeme, co říkat na místech, kde angličtinu většina z nás potřebuje použít; v hotelu, v restauraci, na večírku nebo třeba na pohovoru. Říká se tomu role-playing. Kdybyste se na nás dívali, možná bychom vám připadali jako blázni, ale nás to baví a hlavně to funguje! Přiznávám, že někdy probíráme i gramatiku, ale pouze pokud narazíme na nějakou nesrovnalost a domluvíme se, že je to potřeba. 😉

S čím vám pomohu

Nejčastěji učím obecnou angličtinu od úrovně A1 do B2. Mám zkušenosti s výukou ve firmách, v jazykových školách, v mateřské i základní škole a učím také seniory. Dá se tedy říct, že tu jsem pro všechny. 😀 Pomohu vám nastavit si realistické cíle a správné návyky při učení, zbavit se strachu z mluvení, používat angličtinu prakticky a znít a cítit se u toho lépe.

Jaké metody používám ve výuce

Neřekla bych, že používám nějakou specifickou výukovou metodu. Vždy se ale snažím, aby můj student mluvil většinu lekce a já mu naslouchala. A když říkám naslouchala, tak tím myslím, že jsem tam opravdu s ním a pro něj. Zajímá mě, co říká a hlavně jak to říká. Jsem ráda, pokud se moji klienti nebojí udělat chybu a pokud to, že je opravím, považují za výhodu. Ráda dávám domácí úkoly a pokud se nebudete bránit, připravím vám slušnou nálož. Co si budeme namlouvat, žádná zázračná metoda neexistuje a čím více času a úsilí budete angličtině věnovat i mimo naše setkání, tím rychleji a snáz se posunete dál.

Moje vzdělání

Mám bakalářský titul v oboru Vědecké informace a knihovnictví na Filozofické fakultě MU v Brně, Státní překladatelskou zkoušku z angličtiny a CAE. Od roku 2021 studuji Anglický jazyk se zaměřením na vzdělání na Pedagogické fakultě MU v Brně. Lektorkou angličtiny jsem od roku 2011.

Jak se spojíme

Nejčastěji pracuji s aplikací Google Meet, ale po dohodě je možný i jiný způsob.

Co mě baví kromě učení

Ráda trávím čas se svými třemi dcerami, čtu, studuji a pracuji na zahradě.

 

Nabízené služby
Ukázková lekce
30 minut/zdarma
Seznámíme se, probereme, co potřebujete a pokud budete spokojeni, můžeme začít společně plánovat další lekce. 🙂

 

Individuální výuka/dvojice
50 minut/650 Kč pro jednotlivce
50 minut/330 Kč pro osobu při výuce ve dvojici
 • Obecná angličtina pro úroveň začátečník až středně pokročilý (A1 – B2)
 • Po domluvě možnost obchodní nebo odborné angličtiny nebo konverzace
 • Lekce tvořím na míru podle vaší úrovně, potřeb a zájmů
 • Veškeré materiály, slovíčka, úkoly a další dostanete ve sdíleném dokumentu

 

4 recenze Tereza Bořková

 1. 5 out of 5

  Zuzana

  Můžu doporučit, lekce jsou ušité na míru dle potřeby, což mně vyhovuje a posunuje rychleji dále. Lekce jsou skvělé vysvětlené, nachystané materiály pro domácí zopakování. můžu jen doporučit.

 2. 5 out of 5

  Lenka Voděrová

  V minulých letech jsem absolvovala různé lekce anglického jazyka a ty s Terezou Bořkovou hodnotím jako nejpřínosnější. Vyhovuje mi sdílený dokument, v kterém po lekci vždy najdu odkazy na použité materiály, slovní zásobu a velmi důležitá upozornění na chyby.
  Hodiny Tereza vždy připravuje na míru. Velmi pozitivně hodnotím, že mám možnost se na hodiny předem připravit, projít si slovní zásobu, podívat se na zajímavá videa o kterých na hodině mluvíme. Lekce angličtiny mě vždy příjemně utečou. Lektorku rozhodně doporučuji.

 3. 5 out of 5

  V. Halodová

  Ke studiu angličtiny jsem se jako „věčný začátečník“ vrátila po mnoha letech a již po několika lekcích s lektorkou Terezou vnímám velký pokrok. Hodiny jsou zajímavé, zaměřené tak, jak jsme se domluvily a jak mi vyhovuje. Pokud je třeba probrat gramatiku, probereme ji, jinak jsou hodiny ale věnovány především praktické konverzaci. Vyhovují mi i každotýdenní pestré úkoly. Terezu jako lektorku angličtiny mohu jednoznačně doporučit.

 4. 5 out of 5

  Robert Šíbl

  Lektorku Terezu můžu s nadšením doporučit, patřím mezi už starší studenty a hledal jsem někoho, kdo rozpozná co je pro mě důležité, abych dosáhl cíle, který jsme si načrtli při našem prvním setkání. Někoho, kdo mi navrhuje každodenní úkoly (což já potřebuji), abych se neztrácel ve velkém množství materiálů (to se mi dělo) a abych se učil věci adekvátní k mým momentálním schopnostem. A to se mi podařilo. Navíc nemám už takový strach mluvit. Je prostě super. Dál hledat nemusíte 🙂

Přidat recenzi