Tereza Bořková

S laskavostí a trpělivostí nejdál dojdeš
0 hodnocení

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Vždy mě v první řadě zajímá “the Story of Your English”. Co už má student za sebou, co ho ke mě přivedlo a kam dál směřuje. Od toho se potom odvíjí náplň našich lekcí. Snažím se, aby učební materiály byly pro studenty relevantní, zábavné a použitelné pro život. Důraz kladu na mluvení a správnou výslovnost, protože to je něco, co samouk nezvládne. Věřím, že s laskavostí a trpělivostí nejdál dojdeš, a to nejen při výuce angličtiny.

Jak vypadá moje typická lekce

Každá lekce je jiná. Moji studenti už mají většinou něco za sebou, a to jak v životě, tak v angličtině. 🙂 Učila jsem třeba lékařku, restaurátorku nebo inženýra jaderné elektrárny. Hledáme spolu, co jim bude vyhovovat a co je bude bavit. Nejčastěji nás ale zastihnete, jak si společně povídáme a u toho se učíme nová slovíčka, pilujeme výslovnost a někdy i nacvičujeme, co říkat na místech, kde angličtinu většina z nás potřebuje použít; v hotelu, v restauraci, na večírku nebo třeba na pohovoru. Říká se tomu role-playing. Kdybyste se na nás dívali, možná bychom vám připadali jako blázni, ale nás to baví a hlavně to funguje! Přiznávám, že někdy probíráme i gramatiku, ale pouze pokud narazíme na nějakou nesrovnalost a domluvíme se, že je to potřeba. 😉

S čím vám pomohu

Nejčastěji učím obecnou angličtinu od úrovně A1 do B2. Mám zkušenosti s výukou ve firmách, v jazykových školách, v mateřské i základní škole a učím také seniory. Dá se tedy říct, že tu jsem pro všechny. 😀 Pomohu vám nastavit si realistické cíle a správné návyky při učení, zbavit se strachu z mluvení, používat angličtinu prakticky a znít a cítit se u toho lépe.

Jaké metody používám ve výuce

Neřekla bych, že používám nějakou specifickou výukovou metodu. Vždy se ale snažím, aby můj student mluvil většinu lekce a já mu naslouchala. A když říkám naslouchala, tak tím myslím, že jsem tam opravdu s ním a pro něj. Zajímá mě, co říká a hlavně jak to říká. Jsem ráda, pokud se moji klienti nebojí udělat chybu a pokud to, že je opravím, považují za výhodu. Ráda dávám domácí úkoly a pokud se nebudete bránit, připravím vám slušnou nálož. Co si budeme namlouvat, žádná zázračná metoda neexistuje a čím více času a úsilí budete angličtině věnovat i mimo naše setkání, tím rychleji a snáz se posunete dál.

Moje vzdělání

Mám bakalářský titul v oboru Vědecké informace a knihovnictví na Filozofické fakultě MU v Brně, Státní překladatelskou zkoušku z angličtiny a CAE. Od roku 2021 studuji Anglický jazyk se zaměřením na vzdělání na Pedagogické fakultě MU v Brně. Lektorkou angličtiny jsem od roku 2011.

Jak se spojíme

Nejčastěji pracuji s aplikací Google Meet, ale po dohodě je možný i jiný způsob.

Co mě baví kromě učení

Ráda trávím čas se svými třemi dcerami, čtu, studuji a pracuji na zahradě.

 

Nabízené služby
Ukázková lekce
30 minut/zdarma
Seznámíme se, probereme, co potřebujete a pokud budete spokojeni, můžeme začít společně plánovat další lekce. 🙂

 

Individuální výuka/dvojice
50 minut/650 Kč pro jednotlivce
50 minut/330 Kč pro osobu při výuce ve dvojici
  • Obecná angličtina pro úroveň začátečník až středně pokročilý (A1 – B2)
  • Po domluvě možnost obchodní nebo odborné angličtiny nebo konverzace
  • Lekce tvořím na míru podle vaší úrovně, potřeb a zájmů
  • Veškeré materiály, slovíčka, úkoly a další dostanete ve sdíleném dokumentu

 

Kontakt

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí „Tereza Bořková“

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *