Nikola Konvalinová

„The man who moves a mountain begins by carrying away small stones.“
Info: K dispozici pro jednorázové či krátkodobější spolupráce na angličtině pro HR profesionály.
3 hodnocení
(Hodnocení: 3)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Jakým stylem učíš?

Pragmaticky a blízko praxi. Na začátku si pořádně zjistím, jak na tom klient s angličtinou je, a co chce zlepšit. Výhledově i teď hned. Protože učím angličtinu do práce, je pro mě důležité zmapovat si klientovu práci a pochopit, co dělá. Protože to je úzce spojené s jazykem, který potřebuje. Objevujeme, co už klient umí – často je toho víc, než si myslí, jen je potřeba to uhladit a naučit se pustit z pusy ven. Pracujeme s reálnými pracovními situacemi, emaily, články z oboru, prostě přesně s tím jazykovým obsahem, který klient potřebuje.

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Aby to, co děláme, dávalo klientovi smysl. Aby to odráželo jeho anglický život mimo hodiny angličtiny. A aby si to odpracoval. Who does the work, does the learning.

Proč tě baví učit?

Mám ráda tu dynamiku, nacházení, co funguje pro klienta; být u toho, když se zlepšuje. Navíc bývá legrace. Bez nadsázky, když učím, mám pocit, že dělám to, pro co jsem se narodila.

Jak vypadá tvůj ideální student?

Mám ráda, když student dá angličtině šanci, nechá si hlavu otevřenou a občas se hecne.

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?


Myslím, že má největší přidaná hodnota je ve výuce obchodní angličtiny a angličtiny do práce, ať už v rámci dlouhodobější výuky nebo krátkodobější práce na určitém tématu, prezentaci, přípravě na pohovor apod. Mám tato témata ráda, protože to znám z praxe z druhé strany. Vím, že když připravujete prezentaci pro management, není ani tak důležité vychytat členy a časy, ale mít jasné a relevantní sdělení, silný srozumitelný přednes a dokázat odpovědět i na nepříjemné otázky. Učím také angličtinu pro HR profesionály. V HR jsem pracovala přes pět let, takže znám slovní zásobu i specifika komunikace. A taky je to moje srdeční záležitost.

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

Vystudovala jsem anglistiku a učitelství angličtiny pro střední školy na FF MU v Brně. Za studií jsem učila hodně, ale pak jsem šla pracovat do personalistiky a učila jen jako bokovku. Teď se k učení vracím. Ale jsem za tu profesní okliku ráda – dala mi nadhled, jsem jako lektor pragmatičtější a více si učitelské práce vážím.

Co tě baví krom učení?

Knížky a jazyky – angličtina, němčina, začínám s francouzštinou. Mám tři malé děti, takže lego, vystřihovánky, hřiště:). Taky mám ráda jógu, tanec a les.

Nabízené služby

Pravidelné lekce

Angličtina na míru
750 Kč / 60 min
ukázková lekce 45 minut zdarma

 • vlastní Google classroom s materiály a poznámkami z hodin
 • domácí úkol (většinou najdeme něco, co budete chtít udělat i při plném vytížení)
 • určíme směr a témata vždy na přibližně 3 měsíce, pak vyhodnotíme a naplánujeme směr další
 • čemukoli aktuálnímu se samozřejmě můžeme věnovat hned

 

Konverzační hodiny
450 Kč / 45 min
ukázková lekce 30 minut zdarma

 • vlastní Google document nebo Google classroom s poznámkami z hodin

 

3 recenze Nikola Konvalinová

 1. Jitka

  Nikola je super učitelka, vždy připravená na hodinu, tak aby mi něco předala a posunula mě. Dělala jsem s ní oblast HR a lépe jsem si vybrat nemohla.

 2. Kateřina

  Nejvíc nejlepší paní učitelka 😊 zbavila mě strachu mluvit, každá hodina mě baví i lidsky, nejen kvůli angličtině. Velmi přátelský přístup, který zbavuje stresu, můžu určitě doporučit i ostýchavým nebo introvertním lidem.

 3. Klára

  Nika je – bez nadsázky – nejlepší učitel, jakého jsem kdy potkala. Dokáže látku srozumitelně vysvětlit. Především ale dát člověku pocit, že už něco umí, že si může věřit. Velmi si cením skvěle podané a cílené zpětné vazby během hodin. Taky se mi líbí virtuální styl práce, aktivní využívání různých on-line nástrojů, videí, zajímavých stránek, atd. Tyto lekce mi pomohly k získání „dream job“ v Nizozemí, kde je angličtina mým hlavním komunikačním jazykem.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *