Nikola Konvalinová

Kapacita lektorky momentálně plně obsazena

„The man who moves a mountain begins by carrying away small stones.“ Confucius

Jakým stylem učíš?

Pragmaticky a blízko praxi. Na začátku si pořádně zjistím, jak na tom klient s angličtinou je, a co přesně potřebuje. Protože učím angličtinu do práce, je pro mě důležité zmapovat si klientovu práci a pochopit, co dělá. Protože to je úzce spojené s jazykem, který potřebuje. Objevujeme, co už klient umí – často je toho víc, než si myslí, jen je potřeba to uhladit a naučit se pustit z pusy ven. Pracujeme s reálnými pracovními situacemi, emaily, články z oboru, prostě přesně s tím jazykovým obsahem, který klient potřebuje.

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Aby to, co děláme, dávalo klientovi smysl. Aby to odráželo jeho anglický život mimo hodiny angličtiny. A aby si to odpracoval. Who does the work, does the learning.

Proč tě baví učit?

Mám ráda tu dynamiku, nacházení, co funguje pro klienta; být u toho, když se zlepšuje. Navíc bývá legrace. Bez nadsázky, když učím, mám pocit, že dělám to, pro co jsem se narodila.

Jak vypadá tvůj ideální student?

Mám ráda, když student dá angličtině šanci, nechá si hlavu otevřenou a občas se hecne.

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Myslím, že má největší přidaná hodnota je ve výuce obchodní angličtiny a angličtiny do práce, ať už v rámci dlouhodobější výuky nebo krátkodobější práce na určitém tématu, prezentaci, přípravě na pohovor apod. Mám tato témata ráda, protože to znám z praxe z druhé strany. Vím, že když připravujete prezentaci pro management, není ani tak důležité vychytat členy a časy, ale mít jasné a relevantní sdělení, silný srozumitelný přednes a dokázat odpovědět i na nepříjemné otázky.

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

Vystudovala jsem anglistiku a učitelství angličtiny pro střední školy na FF MU v Brně. Za studií jsem učila hodně, ale pak jsem šla pracovat do personalistiky a učila jen jako bokovku. Teď se k učení vracím. Ale jsem za tu profesní okliku ráda – dala mi nadhled, jsem jako lektor pragmatičtější a více si učitelské práce vážím.

Co tě baví krom učení?

Knížky a jazyky – angličtina, němčina, začínám s francouzštinou. Mám tři malé děti, takže lego, vystřihovánky, hřiště:). Taky mám ráda jógu, tanec a les.

Jaká tři slova tě nejlépe vystihují?

Optimistická, otevřená, svéhlavá.

Nabízené služby

Pravidelné lekce

Angličtina na míru
750 Kč / 60 min
ukázková lekce 30 minut zdarma


Konverzační hodiny
450 Kč / 45 min
ukázková lekce 30 minut zdarma


Kontaktovat lektorku
Kapacita lektorky momentálně plně obsazena

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Nikola Konvalinová”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *