Michaela Máliková

Jazyk hravě naučím vás, němčina se mnou je velký Spaß.
8 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 8)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Máte za to, že bez dlouhodobého pobytu v Německu se němčinu prostě nikdy nenaučíte? Že se nikdy nevymotáte ze spleti složitých gramatických pravidel? Že té hatmatilce nikdy neporozumíte? Pojďte se učit se mnou! Němčinou se obklopíte, pochopíte ji a zamilujete se do ní. Slibuji, bude to jízda, bude vás to bavit, bude to prostě Spaß.

Jak vypadá moje typická lekce

Každá lekce je sestavena zcela individuálně. Mým hlavním cílem je, abyste mluvili co nejvíce německy a byli motivováni učit se němčinu aspoň chvilku několikrát týdně. Můžete se proto těšit na interaktivní úkoly, obrázky, krátká videa, smysluplná gramatická cvičení a další různorodé aktivity zaměřené na to, co aktuálně prožíváte, co vás zajímá a co potřebujete (klidně i “polopatě”) vysvětlit.

S čím vám pomohu

 • upevníte si základy němčiny
 • rozmluvíte se a rozmotáte jazyk
 • získáte jistotu v komunikaci
 • rozšíříte svou slovní zásobu
 • pochopíte gramatiku
 • zlepšíte výslovnost
 • úspěšně složíte maturitu či jazykovou zkoušku
 • nebudete se bát chyb
 • najdete vlastní učební styl
 • němčinu si zamilujete
 • budete motivováni ke každodennímu (samo)studiu
 • obklopíte se němčinou
 • můžete začít s němčinou třeba i od nuly

Jaké metody používám ve výuce

Abyste viděli svůj pokrok, musí vás němčina bavit. Společně najdeme videa, podcasty, filmy, písničky, četbu a další aktivity, které můžete ve volném čase pravidelně využívat.
Slovíčka vám hned nevypadnou z hlavy, prohloubíte si také obzory o německé kultuře a navíc můžete zahodit všechny nudné učebnice. Nebudeme je potřebovat, materiály vám ušiju přímo na míru.
Ráda experimentuji s různými metodami. Brzy tak objevíme, co vám nejlépe vyhovuje.

Moje vzdělání

 • magisterský titul v oboru Německý jazyk a literatura na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně
 • výuka němčiny v jazykových školách a online
 • výuka němčiny na základní škole
 • prezentace výzkumných témat v němčině na historické konferenci v Poznani
 • průvodkyně v německém jazyce na zámku Jánský Vrch
 • různé vzdělávací a metodologické kurzy

Jak se spojíme

Spojit se můžeme přes Google Meet, Microsoft Teams nebo Skype. Je to velmi jednoduché. Vygeneruji odkaz, zašlu a lekce může začít. Z každé hodiny si pak odnesete přehledně zpracované poznámky.

Co mě baví kromě učení

Svůj volný čas trávím ráda se svou rodinou, kterou téměř každý den zásobuji čerstvě upečeným domácím chlebem. Miluji čtení knih, dobrou kávu, historii, výlety do přírody a běhání. Poznávací znamení: šaty nebo sukně, v kalhotách mě nepotkáte.

 

Nabízené služby
Ukázková lekce
30 minut / zdarma
Během ukázkové hodiny společně probereme strukturu lekcí. Stanovíme si cíle, k nimž budeme směřovat. Pobavíme se o vašich přáních, časových možnostech a zájmech. To mi následně umožní připravit hodiny tak, aby plně vyhovovaly vašim potřebám. Na závěr (pokud nejste začátečníci) vyzkoušíme konverzační aktivitu v němčině, abyste měli představu, jakým způsobem učím.

 

“Němčiny od Á do CET” individuální lekce
60 minut / 750 Kč
V individuálních lekcích se budeme věnovat nejen konverzaci, ale i gramatice, slovní zásobě a výslovnosti. Pokud jste začátečníci (i ti falešní) či pokročilejší, tento kurz je šitý na míru přímo vám!
– délku lze přizpůsobit, cenu přepočítáme
– materiály na míru
– poznámky z lekcí a úkoly přehledně na jednom místě
– v případě zájmu dú + má zpětná vazba

 

“Konverzační půlhodinka”
30 minut / 420 Kč
Chcete se co nejrychleji rozmluvit nebo si udržet svou jazykovou úroveň? Půlhodinka využitá na maximum. Dejte si ji 1-2 x týdně a získáte nejen jistotu komunikovat v cizím jazyce, ale odnesete si také praktické tipy a triky, které vám umožní udržet si jazykovou úroveň v běžném životě. Na jaké téma budeme šprechtit? Podle vašeho přání.

 

“Ve dvou se to lépe táhne” kurz pro dva studenty
60 minut / 400 Kč osoba
Máte strach pustit se do němčiny sami? Najděte si parťáka a vstupte do objevování jazyka ve dvou. Sdílejte radost z učení, vzájemně se podporujte a motivujte. Vždyť ve dvou se to lépe táhne a ještě ušetříte!

 

“Zkouškám tváří v tvář” příprava na maturitu / jazykové zkoušky
60 minut / 750 Kč
Obáváte se maturity nebo chcete složit jazykovou zkoušku a nevíte, jak se na ni co nejlépe připravit? Se mnou to hravě zvládnete. V lekcích nebudou chybět interaktivní cvičení, konverzace, ale i praktické tipy a strategie, které vám poskytnou nezbytné nástroje pro efektivní přípravu. Zdoláme společně jakoukoli jazykovou zkoušku, která vám stojí v cestě.

 

“Veselá němčina” němčina pro děti
30 min / 450 Kč
Společně se naučíme první německá slova, fráze a základní gramatiku, a to formou her, obrázků, písní a projektů. Děti si zamilují nejen němčinu, ale seznámí se také s německou kulturou a reáliemi.
– délku lze přizpůsobit, cenu přepočítáme

 

“Cool němčina” němčina pro teenegery
60 minut / 750 Kč
Nebaví tě témata z učebnic? Chceš mluvit o tom, co tě skutečně zajímá? Nerozumíš němčině ve škole? Potřebuješ připravit na test? Pojď se učit němčinu se mnou. Čekají tě hry, soutěže, hudba, filmy, sociální média a mnoho dalšího! Každá lekce je plná moderních témat a aktivit, které ti pomohou rozvíjet jazykové dovednosti zábavným způsobem.

 

Whatsapp lekce
1 týden každý všední den / 990 Kč
4 týdny každý všední den / 3600 Kč
4 týdny (po, st, pá) / 2160 Kč
Bojíš se mluvit?
Nemáš čas na pravidelné lekce během týdne? (jsi na mateřské, máš náročnou práci nebo chceš jen jazyk udržovat …)
Chceš zpětnou vazbu?
Chceš být v kontaktu s jazykem?
– každé ráno dostaneš otázku či úkol
– během dne odpovíš (max. 3 min)
– další den dostaneš mou zpětnou vazbu + mini úkol na procvičení + další otázku
Volné termíny

Pro zarezervování termínu prosím kontaktujte lektorku pomocí formuláře pod kalendářem.

Kontakt

8 recenzí Michaela Máliková

 1. 5 out of 5

  Klára

  Míša je naprosto fantastická lektorka němčiny! Fantastická je možná i slabé slovo. Němčina je s ní vážně legrace a hodiny ubíhají až moc rychle. Velmi cením Míšiny vlastní materiály, které jsou graficky nádherně zpracované a skvěle se z nich učí. Plus má Míša obecně úžasně zpracovaný celý systém výuky a pokud máte zájem, naservíruje vám plno cvičení a materiálů, které nemusíte sami hledat. Vše na sebe logicky navazuje a opravdu nenásilnou formou se pořád učíte něco nového. Plus Míša velmi klade důraz na výslovnost. Manžel se cca půl roku učil italštinu, takže může srovnat, jak učí jazyk Míša a jak učila italštinu jeho bývalá lektorka. No, nesrovnatelné. Němčina jej vážně baví a to z ní na střední dělal reparát a neměl ji rád. Tady jde vidět, že pokud má člověk chuť se učit a opravdu kvalitního lektora, učení může být vážně Spaß! Děkuji moc Míšo za Tvůj přístup 🙂 Klára

 2. 5 out of 5

  Petr Ceh, MBA

  Míša je člověk na správném místě, plná enthusiasmu pro jazyk a jeho výuku. Navštěvoval jsem její kurz přibližně dva roky, každý týden, lekce byly velmi zajímavé, ušité na míru a nikdy nebyla nuda. Co se týče stylu výuky a jejího obsahu, nemohu absolutně nic vytknout a oceňuji její připravenost a profesionální a zároveň přátelský přístup. Přistupuje k výuce energicky, s nadšením a využívá moderní, praktický styl a navíc, je s ní i legrace. Hodiny výuky vždy utekly co by dub. Mohu doporučit jediné: zkuste a nebudete litovat!

 3. 5 out of 5

  Veronika

  Když jsem poprvé měla jít k Míši na ukázkovou lekci němčiny, byla jsem velmi skeptická. Německý jazyk jsem již od střední školy nesnášela. Během lekce jsem však změnila názor. Hodina s Míšou byla zajímavá, nabitá aktivitami, lektorka neztrácela pozitivní přístup a úsměv na tváři. Všechny aktivity byly vybrány a propracovány k mé úrovni jazyka. Takže i přesto, že jsem úplný začátečník, připadala jsem si velmi pohodlně a motivovaně po celou dobu lekce. Jakmile hodina skončila, okamžitě jsem se do kurzu s Míšou zapsala. Nakonec jsem přemluvila i mou sestru a chodíme na lekce už druhým rokem.

 4. 5 out of 5

  Andrea

  Do jazykové školy jsem se přihlásila asi před třemi roky, protože jsem si chtěla oživit němčinu. Už jsem chtěla skončit, neboť mi přišlo, že se nikam neposouvám. Minulý rok se změnila lektorka, přišla Míša, a bylo to jak uragán. V žádné hodině nebyl čas na oddech (myšleno v dobrém slova smyslu). Hodiny má vždy super připravené, neděláme pouze věci z učebnice, ale různé hry, kvízy, slovní spojení, videa, apod. Ale neznamená to, že bychom si jen hráli. Hodně mluvíme, nezapomínáme ani na gramatiku, kterou má ne každý rád. Každou hodinu má do detailu promyšlenou. Lekce vždy nějak rychle uteče, mám pocit jako by trvala jen 30 min (ne 90) a vůbec se mi nechce jít domů, ještě bych klidně komunikovala dál 🙂

  Změnila jsem práci a němčinu používám denně a už nemám takové obavy z psaní v cizím jazyce.

  Míša je pohodový člověk a vše dokáže vysvětlit jak se říká polopatě, že i ten který začíná, bude všemu rozumět. Takže doporučuji všemi deseti👍

 5. 5 out of 5

  Jiří

  Absolvoval jsem už několik kurzů, ale na konci hodiny (90 minut) to velice často bývalo něco jako „uf, už je to za náma“. Bral jsem to, že to tak nějak musí být, ostatně každý ví, že učení je dřina, a asi nemám na jazyky talent. A nějak jsem měl pocit, že se pořád tak nějak plácám na místě. Do jazykovky jsem chodil spíš proto, abych neztratil kontakt s jazykem, než s pocitem, že se nějak výrazně posunu. Ovšem s Míšou výuka nabrala úplně jiný spád. Hodiny teď končí spíš jako „cože? To už je konec?“ a já se vždycky divím, kolik se toho do hodiny vešlo, aniž by mě to úplně udolalo. Nenechá nikoho usnout, každý musí být pořád ve střehu, co zase přijde, pořád zkouší nějakou novou metodu přístupu nebo pohled na věc, takže mozek si něco z toho prostě zapamatuje i kdyby nechtěl. A to ani nezmiňuju možnost individuálních lekcí, kde mi v mých dosavadních znalostech provedla takovou inventůru, že jsem se posunul za pár týdnů dál než dřív za celé roky. Zkrátka, pokud máte pocit, jako jsem to měl já, že vám němčina nejde, nemáte na to talent, nebo vám učení přijde jako nuda, tak tady máte nejlepší příležitost jak si ověřit, že to může být i jinak.

 6. 5 out of 5

  Tomáš

  Němčinu jsem se začal učit před dvěma lety. Dva navazující kurzy jsem absolvoval se smíšenými pocity a pohrával si s myšlenkou, že případně ve výuce němčiny nebudu dále pokračovat, neboť se nikam neposouvám. Nakonec jsem se rozhodl, že to nevzdám, a ještě k tomu se objevila nová lektorka. Po úvodních hodinách s Míšou jsem si němčinu oblíbil a začal jsem se posouvat ve vědomostech a novém učivu, prostě odrazil se od dna, kde jsem po předchozí výuce „ustrnul“. Vyhovuje mi celková náplň výuky přímo v hodině, která je především o komunikaci, spoustě cvičení, které jsou zábavné a donutí člověka přemýšlet a ihned reagovat, a v neposlední řadě jsou to i poslechy, které mě posouvají v učivu dále a dále. Velký důraz je kladen i na domácí přípravu. Vím, že se musím učivu věnovat i mimo kurz, jinak by mi pak „ujel vlak“.
  Lektorku Míšu všem vřele doporučuji. Pokud s jazykem němčiny teprve začínáte nebo se chcete zdokonalit na své úrovni. Není s ní nuda, nenechá Vás zahálet, a hlavně má osobní přístup, který mi doposud chyběl.

 7. 5 out of 5

  Klára

  Ke kurzu s Míšou jsem se dostala díky mojí sestře a tomu, že se neobsadil kurz francouzštiny na který jsem se hlásila. Němčina nikdy nebyla jazykem který jsem se chtěla začít učit. Přišla mi hrozně tvrdá a nezajímavá.
  Hned po první hodině jsem na němčinu změnila zcela názor. Hodiny s Míšou jsou zábavné, plné energie a hlavně plné nových věcí. Člověk se do nich úplně ponoří až je mu ke konci hodiny líto že je konec. Míša umí správně motivovat i aktivitami mimo kurz. Díky cvičením co pro nás vytváří se němčině věnuji snad každý den a ráda.
  Takže tímto Míši i děkuji, že z něčeho pro mě nezáživného, mi pomohla vytvořit můj další koníček, kterému se dnes věnuji druhým rokem a stále mě moc baví.

 8. 5 out of 5

  Dagmar

  Způsob Míšiny výuky mě naprosto oslnil. Míša totiž dokáže zaujmout a nadchnout pro němčinu nejen poutavým a srozumitelným výkladem v přátelské atmosféře, ale také zpestřením studia hrami a tematickými cvičeními. Na její hodiny se vždycky moc těším, protože vím, že si své znalosti vylepším a nemusím se obávat toho, že něco řeknu nebo napíšu nepřesně.

Přidat recenzi