Michaela Grmelová

‚Stay busy, be useful.‘
Angličtina se mnou bude easy-peasy, zábavná, kreativní, praktická a přesně taková, jakou jsem si ji přivezla z Kanady.
Info: Volné termíny v konverzačních kurzech od března.
8 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 8)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Protože nabízím zážitkovou angličtinu, kterou si užiješ s úsměvem a radostí. Pracujeme spolu na dovednostech, které se těžko rozvíjejí doma o samotě. Probíráme širokou paletu témat, které připravuji speciálně podle tvých zájmů, koníčků, pracovních nebo osobních potřeb.

Ve virtuálním prostředí vytvářím bezpečné místo, kde se můžeš bez obav vyjádřit anglicky. Sama jsem introvert, a tak vím, jak tohle prostředí přizpůsobit tak, abychom se všichni cítili dobře. Chyby jsou v tomhle prostředí něčím, co vítáme, protože jsou součástí učení, ne důvodem ke studu. Společně překonáváme tvoje jazykové bariéry, psychické bloky, a někdy i odpor k angličtině, který tě může provázet už od školních let.

Překvapím tě, vyvedu tě z míry a tvé komfortní zóny, abys byl/a připraven/a na komunikaci i mimo lekce. Společně tě zbavíme strachu z mluvení.

Se mnou bude angličtina snadná, zábavná, kreativní a naplněná novými informacemi, humorem, a aktivitami, které ti pomohou cítit se jistěji při používání angličtiny. Ukážu ti přesně takovou angličtinu, kterou jsem zažila v Kanadě, a přivezla jsem si sem, přímo k tobě.

Jak vypadá moje typická lekce

Každá lekce začíná pokecem. Popovídáme si o tom, co je nového, jaký byl víkend, o čem byl domácí úkol a projdeme ho trošku blíž. Tuhle část lekce mám nejraději, protože mluvíme o tom, co tě baví nebo co zrovna řešíš, a je to nejblíž normální konverzaci, kterou bys vedl/a i s někým jiným (jen v angličtině). Používáme nejautentičtější slovíčka, která jsou typická přímo pro tebe. Celou lekci bedlivě poslouchám a zapisuju si chybky nebo nejasnosti, které spolu na konci lekce probereme.

Druhou část lekce se věnujeme tématu, na který byl domácí úkol. Takže dopředu odhadneš, o čem zhruba se budeme bavit. Podle zaměření lekce se budeme věnovat i gramatice, slovíčkům, frázím, nebo dalším super užitečným obratům.

Ke konci si projdeme přesně ty věci, které jsem si zapsala. Řekneme si, proč jsou špatně (nebo dobře) a popřemýšlíme nad tím, jak by to šlo říct i jinak.

S čím Vám pomohu

Pomůžu ti cítit se normálně při používání angličtiny. Tím, že po vstupní konzultaci je se mnou veškerá komunikace pouze v angličtině, tě nutím cílový jazyk používat, používat a zase používat. Tohle je podle mě jediná cesta k tomu, jak se anglicky naučit efektivně a trvale. Postupně z tebe odpadne nervozita. Naučíš se rychleji reagovat, přestaneš se trestat za každou blbou chybu a začneš si věřit. Protože není potřeba mluvit gramaticky naprosto správně, ale to důležité je se domluvit.

Jaké metody používám ve výuce

Sama bych to nazvala metodou pokus-omyl. Naše lekce je prostor pro dělání chyb a zkoušení si. Čím víc chyb uděláš, tím víc se toho naučíš. Když ti jako domácí úkol zadám krátké čtení a práci se slovíčky, ideální situace je, když si slovíčka z domácího úkolu budeš zkoušet používat v lekcích. V reálu to znamená, že se ve větě zasekneš, zamyslíš se nebo najdeš ve svém slovníčku, a cíleně použiješ slovo / fráze / gramatiku, kterou zrovna trénujeme. Občas u toho vypadáme jako opičky, ale přesně tímhle je potřeba si projít. Vyzkoušet si co jde, co nejde, co sedí, co nesedí a zvolit si přesně tu cestu, která ti vyhovuje.

Moje vzdělání

Učit angličtinu je super, ale bez nekončícího vzdělávání to nejde.

 • Jsem Cambridge CELTA-qualified teacher of English. Co to je? Mezinárodní kvalifikace pro učitele angličtiny. Kurz jsem dělala na Londýnské Stafford House a díky němu můžu učit angličtinu kdekoliv na světě.
 • V listopadu 2020 jsem prošla World TESOL Academy a získala TESOL/TEFL certificate.
 • Dále mám certifikát CAE a EF SET Certificate na úrovni C2.
 • Magistra jsem vystudovala na Fakultě veterinární hygieny a ekologie VFU.
 • Mám MBA titul z oblasti Start-ups and entrepreneurship (2023) a je to přesný příklad toho, že mě baví se dál rozvíjet a vzdělávat.

Pravidelně se účastním workshopů a nejrůznějších kurzů pro učitele. I angličtinu si udržuji pravidelnou komunikací s mojí druhou rodinou v Kanadě, kde jsem žila. Doma mi říkají English freak, v čestině bych ten výraz vyjádřila jako magor do angličtiny. Prý je to to jediný, co dělám. A musím uznat, že angličtina a učení angličtiny je naprosto neodmyslitelnou součástí mého života a nedokážu si představit, že bych dělala cokoliv jiného.

Jak se spojíme

Učím online. Před pandemií jsem si sice myslela, že to není úplně možné a efektivní, ale mýlila jsem se. Covid mě donutil začít učit online, prošla jsem x kurzy a školeními. Online jsem dělala i celou CELTU a tam jsem měla ve skupině i 97 lidí! Online má neskutečné výhody – můžeme se připojit odkudkoliv, zbavíme se nepříjemných pocitů při cestování na lekce, reakce jsou rychlejší a hodiny tak daleko intenzivnější.

Jako platformu jsem si vybrala ZOOM. Ze všech mi sedí nejvíc a oblíbila jsem si ho až tak, že si platím rozšířenou verzi. ZOOM operuje v prohlížeči. V případě iPadu nebo notebooku je občas potřeba stáhnout aplikaci. Ta je pro tebe zadarmo. Já ti pošlu odkaz, který bude celou dobu jen tvůj. Chvíli před lekcí na něj klikneš, připojíš se, a už jedem.

Co mě baví kromě učení

Angličtina. Všechno, co je v angličtině nebo spojené s angličtinou a kulturou anglicky mluvících zemí mě od malička fascinuje. Když něco dělám, je to v angličtině. Baví mě podcasty, čtení o seberozvoji. Zajímám se o politické dění u nás i ve světě, o životní prostředí a nové technologie. A mám pejska, který je pro mě velkou motivací a potěšením. Trávím s ním maximum času a dokonce jsem zakomponovala jeho jméno do svého projektu, kterému říkám MJ’s English. Kromě toho se učím francouzky a u toho musím zmínit, že jsem totální falešný začátečník a prožívám úplně všechno, co ty s angličtinou.

Nabízené služby
Úvodní konzultace
30 minut, zdarma
Jde o krátkou, nezávaznou schůzku. Poznáme se, popovídáme o angličtině a tvých cílech, ukážu ti jak pracuji, a případně se domluvíme na dalších krocích.

 

Individuální lekce
1 x 50 minut 800 Kč
5 x 50 minut 3 700 Kč
10 x 50 minut 7 400 Kč

1x týdně, konverzační lekce lze rozdělit do 25 minutových bloků
Lekce probíhají z 90 % v angličtině. Společně budeme řešit domácí úkoly, prozkoumávat gramatiku a budovat praktickou slovní zásobu, kterou využiješ při skutečných konverzacích ‚v terénu‘.

 • online přes ZOOM
 • virtuální učebna
 • konverzace na relevantní téma
 • námi použitá slovní zásoba
 • vzrušující a praktická témata
 • mluvíme česky pouze tehdy, když je to nezbytné
 • uvolněná atmosféra ideální pro introverty
 • vysvětlení gramatiky na praktických příkladech

 

Konverzační skupinové kurzy
Letošním kurzům, které budou začínat v březnu předchází výzva zdarma.

 

Individuální plán
od 3 700 Kč za 4 týdny
Pomůžu ti sestavit individuální plán. Jde o jazykový coaching, kde se zaměřujeme na tvé konkrétní potřeby a cíle.

 • vyhodnotím současnou úroveň
 • stanovíme si cíle
 • pracujeme s reálnými situacemi a zaměřujeme se na specifickou angličtinu

Můj individuální jazykový coaching je navržen tak, aby ti poskytl flexibilitu, personalizaci a podporu potřebnou pro dosažení tvých jazykových cílů. Jsem tu, abych ti pomohla v každém kroku na cestě k tvému cíli. .

 

Mentoring
1 x 30 minut měsíčně, 1 680 Kč
Mentoring je vhodný pro více samostatné studenty. Zadání si plníš kdy chceš, podle časových možností a nálady. Všechny úkoly kontroluji – dostaneš na ně zpětnou vazbu a hlasovou opravu. V mentoringu dostaneš každý týden nové zadání, ve kterém postupuješ podle instrukcí. Součástí je poslech, psaní, čtení, i mluvení. Využíváme různé aplikace, videa, podcasty a reálné zdroje. Tento způsob je intenzivnější a vhodný pro pokročilejší. I mentoring obsahuje vstupní konzultaci zdarma, během které ti vše ukážu. Zpracovat se dá jakékoliv téma. Zadání za měsíc obsahují:

– celkem 4 zadání (= e-lekce)
– veškeré materiály
– cvičení a úkoly s instrukcemi k vypracování
– doporučení k aplikacím, videím, podcastům a filmům
– přípravu a podporu v průběhu celého měsíce

Na konci měsíce se sejdeme na 30 minutové konzultaci, kde pokecáme, témata probereme a případně naplnánujeme další měsíc.

 

Angličtina na měsíc (momentálně naplněná kapacita)
1 x 30 minut týdně, 2 070 Kč
Chceš se učit anglicky jako nikdy předtím? Připravila jsem pro tebe jedinečný program, který tě bude motivovat a pravidelně posouvat blíž k tvému cíli.

Uč se se mnou anglicky 5 dní v týdnu. Každý den od neděle do čtvrtka dostaneš úkol, který zvládneš během 15 minut. Na každý úkol ti dám zpětnou vazbu a poskytnu ti vedení a podporu, kterou potřebuješ.

Každý čtvrtek se sejdeme ke společné konverzaci, abychom uplatnili nabité znalosti v reálných situacích.

Díky této metodě, pravidelnosti a odhodlání uvidíš výsledky už po prvních týdnech. Učení s Angličtinou na měsíc bude smysluplné, intenzivní a plné radosti.

 

Konverzační jaro
Konverzační program, který tu ještě nebyl. Je to úplná novinka, která kombinuje praktickou ZOOM konverzaci a Discord. To znamená, že mluvíš 3x týdně!
Představuji ti KONVERZAČNÍ JARO – 12ti týdenní program, který se soustředí na konverzaci a praktickou komunikaci.

Trvá celkem 12 týdnů, začíná 15. března a využívá skvělou příležitost se připravit na letní dovolenkování a cestování.

🎯 CÍL

 • rozmluvím se v bezpečném prostředí a budu si víc věřit při komunikaci
 • s přehledem se vypořádám s jakoukoliv situací, se kterou se setkám
 • vykomunikuji cokoliv a nic mě nepřekvapí

Prakticky to funguje tak, že ti v neděli na Padlet nasdílím veškeré materiály, které budeš potřebovat. Slovíčka, videa, poslechy, případnou gramatiku, zadání, ale i typy na aplikace a učení. Tyhle úkoly nejsou povinné, ale doporučuji se jim věnovat. Zadání nejsou nijak náročná a vždy je se mnou v Discordu můžeš zkonzultovat. Navíc slouží jako základ pro páteční konverzace.

Už jsem se zmínila o aplikaci Discord. Je to super appka díky které jsme spolu ve spojení celých 12 týdnů. Pokud chceš cokoliv probrat, s někým se pobavit, ujistit se, něco opravit – tohle je daleko rychlejší cesta než e-mail.

Navíc! Každé pondělí a středu v ní budeš mluvit anglicky. Bude to krátká reakce na moji otázku, na článek, video nebo krátké tvrzení.

Zní to možná náročně, ale všechny úkoly zvládneš u kafe. Zaberou ti maximálně 15 minut denně.

Chceš vědět víc? Napiš mi a domluvíme si spolu krátký hovor, ve kterém se mě můžeš na cokoliv doptat.

 

Volné termíny

Pro zarezervování termínu prosím kontaktujte lektorku pomocí formuláře pod kalendářem.

Kontakt

8 recenzí Michaela Grmelová

 1. 5 out of 5

  Marek

  Michaela je skvělá lektorka a jsem moc rád, že s ní mohu spolupracovat.
  Lekce probíhají ve velice přátelské atmosféře, díky které se cítím uvolněně a necítím se svázaný z toho že dělám hromady chyb :-).
  Systém výuky má Michaela promyšlený a při výuce využívá efektivní multimediální nástroje k podpoře probírané gramatiky/tématu.

 2. 5 out of 5

  Lucie

  Mám za sebou 5 lekcí s Míšou a rozhodně pokračuji dál, protože Míša je moc milá, dodává mi odvahu mluvit a její lekce jsou zábavné. Probíráme témata která mě zajímají, která mají přínos pro moji komunikaci v práci. Bála jsem se celé hodiny komunikace v AJ, protože se dost stydím za výslovnost a slovní zásoba se někam vytratila, ale vždycky to uteče tak rychle a pokaždé mám pak z lekce skvělý pocit. Potřebovala bych takovou hodinu každý den 😀 Moc díky za to co dělá, a hlavně JAK to dělá 🙂

 3. 5 out of 5

  Barbora

  Angličtina s Michaelou je moc fajn. Jednotlivé hodiny má promyšlené, dobře strukturované, včetně domácích úkolů a dalších materiálů. Zároveň to ani v nejmenším to neznamená, že by lekce byly nudné, naopak mě osobně moc baví a užiju si při nich i hodně legrace. Zároveň mi Míša vychází vstříc, pokud jde o témata, kterým se věnujeme, přizpůsobuje lekce mým představám a přáním. Vždycky nastolí příjemnou atmosféru, tak se nebojím na cokoli zeptat, a mám dost prostoru na mluvení. Zkrátka pokud se chcete učit anglicky s někým, kdo je pohodář, baví to i jeho samotného a přitom dobře ví, co dělá, lekce s Michaelou budou ideální.

 4. 5 out of 5

  Lenka

  Míšu můžu jenom doporučit. Velmi trpělivá, hodina je protkaná humorem, nebojím se před ní chybovat. Hodiny jsou šité na míru, používá nejrůznější druhy kanálů, jak do vás angličtinu dostat. Velmi oceňuju, že hodina je prakticky celá v angličtině, i když někdy úpím, protože mám k tématu tolik co říct a chybí mi slova. Ale to je právě TA motivace, která mě přiměje se do angličtiny nořit dál a dál. Domácí úkoly jsou dobře promyšlené – poslech, překlad, psaní. Víc si člověk nemůže přát. Pokud musím hodinu zrušit, má Míša připravené e-lesson a to velmi oceňuji. Zatím pro mě ještě angličtina není „easy-peasy“, ale jsem si jistá, že s Míšou se do toho pocitu dostanu.

 5. 5 out of 5

  Radek

  „English is fun! And easy-peasy lemon queezy, if you do it right.“
  Nejsem si jistý „easy-pease lemon queezy“ částí, ale „English is fun!“ rozhodně platí. Pokud váháte s výběrem lektora, tak s Míšou rozhodně nešlápnete vedle.

  Hodiny jsou vždy zábavné. Dokonce i domácí úkoly jsou šité na míru, tak aby člověka bavily a něco nového se při nich dozvěděl.

  Jediná výtka je, že hodiny vždy utíkají velmi rychle… Inu, když se člověk dobře baví…

 6. 5 out of 5

  Iveta

  Míša je příjemná, empatická, komunikace z 90% pouze v AJ, přehledná hodina i výukové materiály, domácích úkolů tak akorát.

 7. 5 out of 5

  Klára

  Moc všem doporučuji a děkuji za přátelské prostředí pro rozmluvení a příjemné učení angličtiny!

 8. 5 out of 5

  Erika

  Míša je skvělá a vždy usměvavá, hodiny angličtiny s ní mně moc baví, vede je zábavnou formou.Dokonce mně baví i domácí úkoly 🙂 které jsou vždy zajímavé. Rozhodně po mých zkušenostech s jinýma lektory Míšu mohu jen doporučit. Pokud se nechcete stresovat a nudit při učení angličtiny a chcete aby vás angličtina bavila a měli jste z učení radost, Míša bude pro vás tím pravým lektorem.

Přidat recenzi