Klára Dostálová

10 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 10)

Kapacita lektorky/lektora je momentálně plně obsazena.

Podívejte se na naše ostatní lektory.

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Jakým stylem učíš?

Energicky, dynamicky a kreativně. Na mém pracovním stole nikdy nechybí klobouk, barevná paruka nebo alespoň mikrofon vyrobený z ruličky od toaletního papíru. Odhadem tak 98% mé lekce probíhá jen v angličtině, mateřský jazyk ve výuce prakticky nepoužívám, moji studenti jsou z různých zemí. Učím studenty dle jejich zájmů a požadavků, rozhodně nelpím na svém pečlivě připraveném plánu hodiny ani na učebnicích. Ctím Komenského odkaz Schola ludus (škola hrou) a snažím se toto dědictví vyšroubovat na maximum. Hodiny pro děti, to je především velká zábava a show, která nás všechny ohromně baví. Mám zkušenost, že děti v jakémkoli věku takto samy začnou přirozeně používat cizí jazyk. Nechávám se unášet jejich fantazií i nápady a naše společné hodiny jsou výbuchem energií, představením klaudiády, hraní divadla, zapojení tance, hudby, pohybu. To vše funguje naprosto skvěle i ONLINE. Velký důraz kladu na výslovnost, nejvíce u malých dětí (batolat a předškolních na společné výuce s rodiči). U dospěláků mi jde především o to, aby nevnímali cizí jazyk jako svého nepřítele a naučili se v něm žít. Cílem u většiny z nich nebývá primárně složení certifikátů, zkoušek, diplomů. Jde v první řadě o schopnost komunikovat a dorozumět se.

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Když mi děti řeknou, že se na moje hodiny moc těší, je to pro mě ta největší pochvala. Snažím se, abychom si společně výuku užili, svoji práci opravdu miluji. Velmi často se stává, že děti ani já na konci hodiny nechceme přestat. Jsem také hrdá na své bývalé žáky, kteří pokračují dál ve studiu jazyka na odborné úrovni.

Proč tě baví učit?

Asi to bude znít jako klišé, ale já jsem se prostě učitelkou narodila. Už jako malý capart jsem učila panenky číst a psát. Sama jsem měla štěstí na skvělé učitele, naučili mě nejen samotný jazyk, ale zasvětili mě i do dané kultury. To, co jsem se naučila, chci zase předat dál. Miluji kontakt s lidmi a ve svém volném čase se sama neustále v nějakém z jazyků zdokonaluji nebo se učím jazyky nové (momentálně začínám s turečtinou 😊).

Jak vypadá tvůj ideální student?

Neexistuje a ideálního nehledám! Jsem otevřená novým výzvám neustále: rozmanitost úrovní, věků, národností a způsobů učení je jedna z věcí, která mě na mé práci nejvíc baví.
Nejčastěji a asi i nejraději učím děti od batolat po dospívající, a to v menších skupinkách, ideální je 4-8 „kousků.“ 😊 Dobře se v tomto počtu udržuje pozornost a děti se mezi sebou vzájemně povzbuzují. Velmi ráda učím online, a to doslova od miminek po seniory. Nebráním se mezinárodním výzvám a baví mne propojování kultur všech koutů světa, pro své studenty pravidelně organizuji online výuku se studenty z různých zemí (nedávno například víkendové online vaření).

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Metodicky se zaměřuji především na děti. Učím ale také různé skupiny dospělých, ať už ve firmách, skupinách nebo individuálně, prezenčně či online. Učit děti mě ale baví nejvíc. Sama si hodiny s dětmi neskutečně užívám. Přirozené vedení lásce k jazyku jsou mojí učitelskou doménou. Mám dlouholetou zkušenost s hravou a přirozenou metodou výuky (HDoron ve Španělsku), se společnou výukou dětí a rodičů, zážitkovou angličtinou, výukou seniorů,…

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

Studovala jsem FF Ostravské univerzity obory angličtina, francouzština a španělština. Během studijního pobytu Erasmus jsem se ve Španělsku zakoukala do manžela a pro diplom jsem se do Čech už nevrátila. Mám státnice z didaktiky i francouzštiny, ale na dva nejmilovanější jazyky jsem si „papír“ nedodělala. Učila jsem jazyky už při studiích na gymnáziu, jako au-pair v Londýně a na vysoké škole. Výuka jazyků, hudba a cestování je něco, bez čeho si svůj život už těžko dokážu představit. Více než 17 let žiji s mužem a dcerou ve Španělsku, kde se výukou angličtiny po celou dobu živím.

Co tě baví krom učení?

Baví mě život a žiji ho s radostí a chutí. Mou největší láskou jsou lidé, cizí jazyky a hudba. Hraji na příčnou flétnu, kytaru a sborový zpěv mě provází celý život. Jsem spoluzakladatelkou a bývalou učitelkou České školy v Seville, na našem malém andaluzském městě řídím malý sbor (průměrný věk asi 60 let), hraji amatérské divadlo. Miluji cestování, toulání po horách, ale i hudební festivaly a společnost přátel. Ráda vařím (a jím), občas si najdu chvilku i na lenošení s dobrou knížkou.

Nabízené služby
YOU & ME – Individuální lekce angličtiny nebo španělštiny

První zkušební lekce (cca 30min): ZDARMAPředplacené balíčky:

5x 30min/ 65 EUR

10x 30min/ 130 EUR

20x 30min/ 250 EUR

5x 60min/ 120 EUR

10x 60min/ 240 EUR

20x 60min/ 460 EUR

 

Kontaktovat lektorku
Kapacita lektorky momentálně plně obsazena

10 recenzí Klára Dostálová

 1. 5 out of 5

  Olga

  Klára je nejlepší lektorka, která kdy učila moje děti. Učí zábavnou formou, děti lekce moc bavily a těšily se na další. Velmi zlepšila jejich vztah k angličtině! 🙂 Kéž by všichni učitelé (angličtiny) učili s takovým zápalem, nadšením a lehkostí.

 2. 5 out of 5

  Martin Havlíček

  Dvanáctiletá dcera má za sebou 20 lekcí a je nadšená. Angličtina s Klárou ji baví a chce pokračovat i nadále.

 3. 5 out of 5

  Magda Návratová

  Hledáte lektorku, která:
  – vede hodiny zábavnou formou?
  – vám dá spoustu tipů a materiálů ke studiu, i mimo lekci?
  – vám dá pocit, že Vy jste na prvním místě?
  – je přátelská a spolehlivá?
  – to umí jak s dětmi, tak i s dospělými?
  – vás povzbuzuje a chválí?
  Gratuluji vám, právě jste ji našli.

  Moje dcera i já jsme s Klárou byly moc spokojené. Rozhodně ji doporučujeme.

 4. 5 out of 5

  Anna Javorková

  Klára je úžasná energická a pozitivní lektorka. Děti (dcera 11 let, syn 8 let) jsou od první – zkušební – lekce nadšení.

  Těší se na každou hodinu a když se blížilo vyčerpání našeho prvního balíčku lekcí a já se jen tak mimochodem ptala, jestli chtějí ještě pokračovat, dostala jsem skoro vynadáno, že se tak hloupě ptám 🙂

  Myslím, že není upřímnější zpětné vazby než právě od dětí. Je to taky jeden z důkazů, že Klára dělá svou práci naplno, s nadšením, srdcem a že velmi pečlivě přizpůsobuje hodiny potřebám obou dětí, ať u z pohledu jejich rozdílné úrovně, tak z pohledu osobního nastavení.

  Dnešní děti není vždy jednoduché při všech možných technických vymoženostech zaujmout.

  Není to ale jen o pocitu děti samotných. Když se občas s dětmi bavím o tom, jaká byla hodina AJ, někdy mě opravdu překvapí, co už umí. Výbornou zpětnou vazbu jsem dostala i od učitelek AJ obou dětí. Kláru proto vřele doporučuji. Vaše děti u ní budou v té nejlepší jazykové péči 🙂

 5. 5 out of 5

  Eliška Boruchová

  Musím říct klobouk dolů před Klárou a moc ji poděkovat. Nejen, že s přehledem zvládá naše dvě děti on-line – kluky 5 a 7 let, ale jsou opravdu i při frekvenci 1x týdně vidět výsledky. Kluci si v průběhu týdne zpívají její písničky a i když zatím nemluví, tak je vidět, že rozumí tomu, co mají dělat. Takže ještě jednou moc děkuji 🙂

 6. 5 out of 5

  Jiřina

  I já se musím přidat ke kladným referencím. Klára je výborná učitelka, která udrží dětí pozornost, má spoustu energie, elánu a hlavně obrovskou chuť učit. Dokázala rozmluvit i naši dceru, která se hrozně stydí a nevydá ze sebe moc slov. Byla jsem ráda, když dítě může dostat dobrého učitele, aby učení bylo hrou a tyto hodiny byli toho důkazem.

 7. 5 out of 5

  Lidka

  Klárka je úžasná! Syn má hodiny s ní moc rád a vždycky se na ně těší. Klárka je plná energie, kterou předává i jemu a on je po každé hodině s ní plný nových zážitku. To je pro mě důležité, protože jsem chtěla, aby se s angličtinou seznamoval zatím jen takto přirozeně a zábavně a tenhle požadavek nám Klárka splnila na tisíc procent. Zároveň je vidět, že jej angličtina zajímá a vždy mi říká, co se naučil a jak to bylo perfektní!

 8. 5 out of 5

  Mirka

  Klara je skvela, nas sestilety Ondra si ji okamzite oblibil a na kazdou on-line lekci se tesil. Klara si umi ziskat srdicko kazdeho maleho studenta. Lekce maji spad, jsou nabite energii a radosti. Za me super!

 9. 5 out of 5

  Rosťa

  Klára je boží. Dokáže i introvertní děti rozesmát a přivézt ke spolupráci. Je nápaditá a flexibilní. Dcerka je nadšená, na hodiny se teší, protože lekce zřejmě bere jako hraní, kdy se snaží domluvit „tím cizím jazykem“. Na Klářiných lekcích jsou poznat ty obrovské zkušenosti s učením dětí, kdy se sama nestydí vstoupit do role praštěné 🙂 kamarádky a lekci si společně užít.

  Kláru jsem požádal, aby lekce byly hlavně o mluvení, aby se dcera nebála říct, co potřebuje a hlavně aby toho na hodině řekla, co nejvíc. Zadání splněno na 100%, důraz hlavně na slovní zásobu a porozumnění mluvenému slovu. V závěsu je důraz na gramatiku. Učební osnovy se nemusí neřešit vůbec, po takové zabavné lekci, v té dětské hlavičce, toho ulpí dost včetně té pozitvní emoce.

 10. 5 out of 5

  Markéta a Niki

  Klára je úžasná lektorka angličtiny pro děti.
  Je přátelská, velmi příjemná, energická, vtipná a vždy perfektně připravená. Setkala jsem se s ní při zkušební lekci a její profesionalita, pozitivní postoj a přístup k dětem mě nadchl a nadchl především mou 11letou dceru, která chtěla s Klárou pokračovat dál, hlavně se zaměřit na konverzaci, která ji ve škole chybí.
  Její lekce jsou rozmanité, plné zábavy, mají nápad a energii. Témata se snaží vybírat na míru, aby Niki zaujala, a přitom vzdělávala. Klára neučí Niki podle učebnic, dokáže skvěle odhadnout její potřeby a pak podle toho lekci přizpůsobit.
  Je to lektorka na svém místě, která nepředává jen své znalosti, ale i kus sama sebe. Je cítit, jak dělá svou práci srdcem, jak ji baví, a to samozřejmě přenáší i na své malé studenty. Niki se těší na každou další lekci, která je plná legrace, zábavy a v neposlední řadě zdokonalování se v její oblíbené angličtině.

Přidat recenzi