Karoline Růžičková

(Hodnocení: 5)

„Master English speaking“

Jakým stylem učíš?

Můj styl výuky je zaměřený na studenta a dává mu hlas, možnost volby a samostatnost, aby sám převzal kontrolu nad svým vlastním učením. Každý student má své vlastní cíle a schopnosti a tak společně vytváříme plán výuky, který ho bude bavit a posouvat dál.

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Pro mě je nejdůležitější, aby se student ve výuce cítil příjemně a mohl mi důvěřovat a snadno tak sdělit své přesné cíle a očekávání. Bez vztahu založeném na upřímnosti a respektu nemůže dojít ke kvalitnímu učení. Proces učení není pouze o nových poznatcích. I pocity, které jsme měli při výuce, nám pomáhají vytvářet pozitivní vztah k angličtině a také k nám samotným.

Proč tě baví učit?

Člověk se učí jazyk, aby mohl komunikovat své myšlenky, pocity a zkušenosti. Komunikace mezi lidmi je základ, a tak mě baví, že mohu se studenty sdílet jejich život, podporovat je a inspirovat na jejich cestě k dosažení vytyčených cílů, a to nejen v angličtině.

Jak vypadá tvůj ideální student?

Jak vypadá tvůj ideální učitel? 🙂 Ráda bych pracovala na upřímném a důvěryhodném vztahu, aby se mi student poté mohl svěřit s tím, co přesně potřebuje … Každý je jiný, a tak jeho “learning process” se musí tomu přizpůsobovat. 🙂

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Zaměřuji se na speaking neboli mluvení. Myslím si, že v českém školství toto jednoznačně chybí a je zde vytvořeno málo prostoru pro kreativitu a samotný rozvoj. Studenti angličtiny často lpí na gramatice a drží se učebnic, a bohužel ztrácí sebejistotu v mluvení (a to nejen v angličtině). Dle mého názoru je mluvení základ a často lidé potřebují pracovat právě na tom jak odbourat svůj strach.

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

Narodila jsem se v Torontu a vyrůstala ve Vancouveru v Kanadě. Maturovala jsem s bilingvním diplomem (English and French). Studovala jsem na University of Toronto, ale díky tomu, že mluvím plynule Česky (rodiče pochází z ČR), tak jsem se dostala na lékařskou fakultu v Praze. Nakonec jsem se rozhodla vystudovat filozofickou fakultu na MUNI a obdržela magisterský titul z anglické filologie. Učím už přes 19 let v České Republice a mám zkušenosti s učením jak malých dětí, tak dospělých. Pracuji i jako překladatelka a tlumočnice pro TPCA v Kolíně a tím používám a učím i obchodní angličtinu. S radostí tvořím zážitkové projekty pro školy, pro dospělé (Murder Mystery či únikovky v angličtině), ale taky i pořádám anglické letní tábory pro děti.

Co tě baví krom učení?

Jééé…toho je HODNĚ. Baví mě žít v České republice a jsem vděčná, že mohu tady i vychovávat své děti. Velice ráda cestuji a jsem vděčná, že mohu poznávat různé zvyky a komunity lidí. Miluji zpívání (obzvláště jazz a swing-mívala jsem svou kapelu v Praze) a divadlo (hrávala jsem, když jsem byla malá), obzvlášť když si mohu dát víno či pivo (mám ráda obojí! :)). Ráda i sportuji. Hrávala jsem basketbal a volejbal, i když jsem nebyla nejšikovnější…to neva, že? 🙂 Na světě je toho tolik krásného, stačí si jen vybrat.

Nabízené služby


FREE trial lesson 20 min.
Ukázková lekce zdarma-téma si můžeme vybrat společně

Kurz Jumpstart Your English úterý 18:00 – 19:00
Cena: 3990 Kč za 8 týdnů.
Intenzivní 8 týdenní kurz Jumpstart Your English pro mírně až středně pokročilé, který vám prozradí, jak se efektivně učit a využít online techniky, které vám zaktivují slovní zásobu. Krom toho odbouráte i svůj strach z mluvení anglicky!

Maximální počet účastníků je 6, abych měla dost prostoru a času se vám dostatečně věnovat.

CO JE V KURZU?

Připravila jsem pro vás řadu úkolů, které si můžete vyplnit doma, kdykoliv budete mít čas. Já vám je poté opravím a vrátím s poznámkami, abyste věděli, na co si příště dát pozor. Úkoly zadávám prostřednictvím Google Classroom.

Kromě toho se budeme pravidelně setkávat formou videokonference na Zoomu. Setkávání jsou interaktivní, hodně v nich mluvíme a hrajeme hry.

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

Kurz Jumpstart your English má 8 bloků, každý z nich představuje jiný způsob, jak zapracovat na své angličtině. Tím, že v kurzu budete jen 4, bude hodně prostoru se navzájem podporovat a motivovat.

HLAVNÍ VÝHODY
 • sami si určujete tempo, kterým plníte úkoly
 • na každý úkol dostanete zpětnou vazbu a tipy, co dál
 • do jazyka se opravdu ponoříte
 • online setkání v úzkém kruhu, takže se nemusíte bát mluvit
 • každé online setkání nahrávám do Google Classroom i s prezentací z daného týdne
 • kdykoliv během kurzu se můžete k materiálům vrátit


Individuální mentoring
Cena: 990 Kč/50 minut
One-on-one lekce se zaměřením na individuální problémy studenta, student má vlastní kurz v google classroom, nahrávku lekce a sdílené materiály spojeny s výukou.


Kontaktovat lektorku

5 recenzí Karoline Růžičková

 1. Jan

  Na hodinu AJ jsem se pokaždé těšil. Velmi příjemné až přátelské prostředí. Také mě
  Karoline naučila nebrat chyby tak vážně. Za mě Velké doporučení.

 2. Zuzana

  Mala som s Karoline 10 konverzačných lekcií. Lekcie prebiehali v priateľskej a uvoľnenej atmosfére a podobali sa skôr na príjemné posedenia s priateľkou. Bolo to také to vzdelávanie sa nenásilnou a veľmi príjemnou formou, kedy človek ani nemal pocit, že by mal byť v napätí a mal by mať strach robiť chyby. Naopak, pri Karoline som nemala tendenciu byť vystresovaná z rozprávania v anglickom jazyku, čo sa mi zvyčajne v minulosti stávalo pri iných native speakers, ale naopak, vďaka jej prístupu a uznanlivým slovám som si ešte viac uvedomila, koľko som toho za pomerne krátky čas v učení sa jazyka dosiahla a že na seba môžem byť právom hrdá. Oceňujem aj to, že sa s ňou dalo na začiatku dohodnúť na tom, čo som v jazyku potrebovala zlepšovať a na čo som sa chcela zameriavať a nesnažila sa mi nanútiť vopred pripravené schémy, cvičenia alebo domáce úlohy.
  Rada by som túto lektorku odporučila všetkým tým, ktorí chcú svoju angličtinu posunúť na vyšší level a ktorí majú záujem o inovatívnejší a osobnejší prístup k učeniu a možno potrebujú popracovať na svojej self-confidence pri aktívnom používaní anglického jazyka.

 3. Jarka

  Na lekcie s Karoline som sa vždy veľmi tešila. Hodiny boli zaujímavé, prebiehali v uvoľnenej atmosfére.
  Karoline ma dokázala motivovať prirodzeným spôsobom.
  Čo bolo pre mňa veľkým prínosom, že Karoline naše hodiny nahrávala, taktiež počas našej komunikácie zapisovala všetky moje chyby, nové slovíčka, frázy a ja som sa mohla k tomu kedykoľvek vrátiť, vypočuť si to znovu (ľahšie zapamätateľné). Pre mňa osobne táto metóda veľmi fungovala.
  I can highly recommend Karoline to everyone.

 4. Števo

  Karoline je dobre naladená a usmievavá lektorka, na ktorej hodiny som sa vždy tešil. Je úplne iný typ učiteľa, aký som mal doposiaľ možnosť zažiť.
  Štýl výučby bol zaujímavý, všetko mala pripravené ako správny profesionál, no nebála sa improvizovať. Nikoho nič nenúti robiť a vždy je na danom študentovi, či sa chce posúvať vo svojej angličtine ďalej. Boli mi ukázané iné možnosti ako sa vzdelávať, a ak som mal nejaké otázky, rada ich zodpovedala a vysvetlila.
  Ak mám niekomu odporúčať kurz s Karoline, tak jednoznačne každému, kto chce vyskúšať iný prístup k výučbe.

 5. Matthew

  I have already had more than 15 lessons with Karoline and I have to honestly say, that she is an experienced teacher with a professional and friendly approach. She is well prepared for every single lesson (powerpoint presentations, TED videos, quizzes, Google classroom etc.). I appreciate the time flexibility, homework, all materials and personal gift She sent me!

  If you’re still thinking about your English progress like me, don’t wait for a miracle and join Karoline’s courses. This autumn I would like to try a group lesson, maybe we’ll meet there!

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.