Karoline Růžičková

(Hodnocení: 1)

„Master English speaking“

Jakým stylem učíš?

Můj styl výuky je zaměřený na studenta a dává mu hlas, možnost volby a samostatnost, aby sám převzal kontrolu nad svým vlastním učením. Každý student má své vlastní cíle a schopnosti a tak společně vytváříme plán výuky, který ho bude bavit a posouvat dál.

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Pro mě je nejdůležitější, aby se student ve výuce cítil příjemně a mohl mi důvěřovat a snadno tak sdělit své přesné cíle a očekávání. Bez vztahu založeném na upřímnosti a respektu nemůže dojít ke kvalitnímu učení. Proces učení není pouze o nových poznatcích. I pocity, které jsme měli při výuce, nám pomáhají vytvářet pozitivní vztah k angličtině a také k nám samotným.

Proč tě baví učit?

Člověk se učí jazyk, aby mohl komunikovat své myšlenky, pocity a zkušenosti. Komunikace mezi lidmi je základ, a tak mě baví, že mohu se studenty sdílet jejich život, podporovat je a inspirovat na jejich cestě k dosažení vytyčených cílů, a to nejen v angličtině.

Jak vypadá tvůj ideální student?

Jak vypadá tvůj ideální učitel? 🙂 Ráda bych pracovala na upřímném a důvěryhodném vztahu, aby se mi student poté mohl svěřit s tím, co přesně potřebuje … Každý je jiný, a tak jeho “learning process” se musí tomu přizpůsobovat. 🙂

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Zaměřuji se na speaking neboli mluvení. Myslím si, že v českém školství toto jednoznačně chybí a je zde vytvořeno málo prostoru pro kreativitu a samotný rozvoj. Studenti angličtiny se často lpí na gramatice a drží se učebnic, a bohužel ztrácí sebejistotu v mluvení (a to nejen v angličtině). Dle mého názoru je mluvení základ a často lidé potřebují pracovat právě na tom jak odbourat svůj strach.

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

Narodila jsem se v Torontu a vyrůstala ve Vancouveru v Kanadě. Maturovala jsem s bilingvním diplomem (English and French). Studovala jsem na University of Toronto, ale díky tomu, že mluvím plynule Česky (rodiče pochází z ČR), tak jsem se dostala na lékařskou fakultu v Praze. Nakonec jsem se rozhodla vystudovat filozofickou fakultu na MUNI a obdržela magisterský titul z anglické filologie. Učím už přes 19 let v České Republice a mám zkušenosti s učením jak malých dětí, tak dospělých. Pracuji i jako překladatelka a tlumočnice pro TPCA v Kolíně a tím používám a učím i obchodní angličtinu. S radostí tvořím zážitkové projekty pro školy, pro dospělé (Murder Mystery či únikovky v angličtině), ale taky i pořádám anglické letní tábory pro děti.

Co tě baví krom učení?

Jééé…toho je HODNĚ. Baví mě žít v České republice a jsem vděčná, že mohu tady i vychovávat své děti. Velice ráda cestuji a jsem vděčná, že mohu poznávat různé zvyky a komunity lidí. Miluji zpívání (obzvláště jazz a swing-mívala jsem svou kapelu v Praze) a divadlo (hrávala jsem, když jsem byla malá), obzvlášť když si mohu dát víno či pivo (mám ráda obojí! :)). Ráda i sportuji. Hrávala jsem basketbal a volejbal, i když jsem nebyla nejšikovnější…to neva, že? 🙂 Na světě je toho tolik krásného, stačí si jen vybrat.

Jaká tři slova tě nejlépe vystihují?

zábavná, svobodomyslná, loajální

Nabízené služby


FREE trial lesson 20 min.
Ukázková lekce zdarma-téma si můžeme vybrat společně

Jumpstart your English – 8 týdenní konverzační kurz pro 4 lidí
Online setkání středa 18:15-19:15
8. září – 27. října / 8 x 60 min/ 3490 Kč
Nastartuj svou angličtinu-určený pro mírně a středně pokročilé studenty. Pomocí kombinovaného učení – online a offline, používám moderní výukové techniky a aplikace, abyste se mohli AKTIVNĚ zapojit do zlepšování vaší angličtiny. Vedeno v Google Classroom, Platforma ZOOM pro online live setkání.


Master Your English Speaking – 8 týdenní konverzační kurz pro 4 lidí
Online setkání čtvrtek 19:15-20:15
9. září – 28. října / 8 x 60 min/ 3490 Kč
Pokračující kurz určený pro středně pokročilé studenty. (Kurz se dá absolvovat i bez Jumpstart Your English). Pomocí kombinovaného učení – online a offline, používám moderní výukové techniky a aplikace, abyste se mohli AKTIVNĚ zapojit do zlepšování vaší angličtiny. Vedeno v Google Classroom, Platforma ZOOM pro online live setkání.


Kontaktovat lektorku

1 recenze Karoline Růžičková

  1. Matthew

    I have already had more than 15 lessons with Karoline and I have to honestly say, that she is an experienced teacher with a professional and friendly approach. She is well prepared for every single lesson (powerpoint presentations, TED videos, quizzes, Google classroom etc.). I appreciate the time flexibility, homework, all materials and personal gift She sent me!

    If you’re still thinking about your English progress like me, don’t wait for a miracle and join Karoline’s courses. This autumn I would like to try a group lesson, maybe we’ll meet there!

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *