Jitka Dlouhá

Anyone who stops learning is old, whether at twenty or eighty.
Info: Pouze dopolední výuka
Nejraději učím „Věčné začátečníky“ a Mírně a Středně pokročilé
18 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 18)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Protože mě tato práce baví a troufám si říci, že je to na mých lekcích i vidět. Ráda Vám pomohu naučit se anglicky, i když je samozřejmě důležité, abyste motivaci měli i Vy sami. V hodinách dovedu vytvořit příjemnou atmosféru, ve které se budete cítit bezpečně a nebudete se bát komunikovat. Pokud jste „věčný začátečník“ nebo mírně pokročilý student, pomohu Vám dosáhnout viditelných pokroků a ráda Vám dokážu, že se anglicky naučit opravdu dá. Je pro mě důležité, abychom se na lekce vzájemně těšili a aby na nich vládla pohodová atmosféra.

Jak vypadá moje typická lekce

Začátek lekce vždy věnujeme úvodnímu odlehčenému povídání a tím se student trochu „nastartuje.“ Poté se krátce vrátíme k tomu, co jsme probírali v minulé lekci a zodpovím případné dotazy k domácímu úkolu. Následně se pomalu, pomocí konverzace, dostaneme k tématu a gramatice, ke kterému už student dostal s předstihem materiál do své online složky. Na závěr lekce dostane student ještě kratší úkol na doma, ale to jen v případě, pokud má sám zájem. Lekce plynou v přátelské a pohodové atmosféře a kolikrát jsme až překvapeni, že už je konec. 😊

S čím vám pomohu

Zbavit se ostychu z mluvení a to právě mluvením. Tím se totiž naučíte nejvíc a pokroky jsou opravdu brzy vidět. „Věčným začátečníkům“ ráda dokážu, že tentokrát už tu angličtinu fakt dají. Mírně pokročilým studentům zase ráda pomohu posunout se dál.

Jaké metody používám ve výuce

Ráda učím angličtinu formou konverzace a nechávám studenta mluvit během lekcí, co nejvíce to jde. Do konverzace se krásně „schová“ i gramatika, takže ji procvičujeme tímto nenásilným způsobem. Mám vypracované své vlastní tématické materiály a díky tomu jsou lekce zábavné a pestré. V lekcích, až na výjimky, budeme mluvit převážně anglicky.

Moje vzdělání

 • TEFL – Teaching English as a Foreign Language (mezinárodní certifikát)
 • CAE – mezinárodní jazyková zkouška (Cambridge)
 • Výuka angličtiny na jazykových školách
 • Dlouhodobý pracovní pobyt v USA, UAE a Gruzii
 • Au-pair ve Velké Británii

Jak se spojíme

Jakmile od Vás obdržím dotaz ohledně výuky, snažím se odepsat vždy co nejdříve. Budete mít tedy k dispozici i můj email, na který mi můžete poslat i dodatečné dotazy. Po odsouhlasení termínu ukázkové lekce Vám obratem zašlu pozvánku na online setkání přes ZOOM nebo TEAMS. Záleží, jak se domluvíme a čemu dáváte přednost.

Co mě baví kromě učení

Mám ráda tvoření všeho druhu, u kterého můžu „vypnout.“ Ráda pracuji se sklem, ze kterého tvořím šperky a mozaiky. Mou druhou vášní je cestování a objevování nových zemí a kultur. A taky miluju majáky a všechno, co je nějak spojeno s mořem.

 

Nabízené služby

Učím pouze online, přes ZOOM nebo TEAMS.

Ukázková hodina zdarma
30 minut
Během této ukázkové lekce si popovídáme trochu anglicky i česky. Anglicky, abych zjistila, jak na tom s jazykem jste. Česky, abychom si řekli, co od lekcí vzájemně očekáváme, co Vám vyhovuje a jak často se chcete angličtině věnovat. Setkání je pro obě strany nezávazné. Pokud se pro výuku se mnou rozhodnete, domluvíme se následně, čím začneme a jak budeme dál postupovat.

 

Individuální lekce
50 min/ 830 Kč

Lekci přizpůsobím Vašemu tempu a požadavkům, takže se budete učit a procvičovat přesně to, co potřebujete. V našich lekcích budete hlavně mluvit a díky tomu budou Vaše pokroky rychlejší a viditelnější. Rozhodně nečekejte nudné biflování, protože Vás čekají zajímavé, tématicky laděné lekce a materiály na situace z každodenního života, ze kterých se zábavnou formou naučíte i novou gramatiku.

Co je obsahem:

 • Materiál vytvořený přímo pro Vás na míru
 • Tématicky laděné lekce včetně gramatiky
 • Vaše vlastní online složka v Google Classroom s materiálem do lekcí
 • Z každé lekce budete mít k dispozici mnou zapsaná nová slovíčka a informace
 • V případě zájmu i domácí úkol, ke kterému dostanete vždy zpětnou vazbu

 

Konverzační lekce

30 min/ 440 Kč

Potřebujete se rozmluvit a nabýt jistoty v mluveném projevu? Ráda Vám pomohu vylepšit Vaši angličtinu pomocí konverzace. Můžeme si povídat o tématech, na kterých chcete zapracovat nebo o čemkoliv z běžného života, co Vás zajímá.

Co je obsahem:

 • Tématicky laděné lekce s danou slovní zásobou
 • Vaše vlastní online složka v Google Classroom s materiálem do lekcí
 • Z každé lekce budete mít k dispozici mnou zapsaná nová slovíčka a informace

 

Volné termíny

Kontakt

18 recenzí Jitka Dlouhá

 1. 5 out of 5

  Šimon

  Měl jsem skvělou zkušenost s výukou angličtiny s Jitkou. Její přístup k výuce je profesionální a zároveň přátelský. Dokáže vytvořit příjemné prostředí, ve kterém se cítím pohodlně a uvolněně. Je trpělivá, vstřícná a schopná přizpůsobit výuku potřebám jednotlivých studentů. Dokázala mě rozmluvit po pár společných lekcích

 2. 5 out of 5

  Zuzka

  Děkuji moc paní Jitce 🙂 Je velice příjemná, sympatická, trpělivá a pečlivá. Lekce utečou ani nevíte jak a ještě k tomu si to užijete a krásně se rozmluvíte 🙂 děkuji za úžasnou přípravu na pracovní pohovor! Díky lekcím jsem získala sebevědomí mluvit před cizími lidmi i v tak zásadní životní situaci jako je pracovní pohovor.

 3. 5 out of 5

  Petra

  Každou lekci s Jitkou si opravdu užívám a jsem vděčná, že jsem se rozhodla právě pro ni. Její způsob výuky je plynulý a uvolňující, nikdy nemám pocit studu nebo nervozity a to je pro mě velmi důležité. Na osobní úrovni mi Jitka velmi vyhovuje; snadno najdeme společná témata, což má za následek, že se nejen nebojím mluvit, ale díky jejím lekcím jsem se skutečně hodně naučila. Jitčina schopnost vytvořit přátelskou a podporující atmosféru je něco, čeho si opravdu cením. Jitko, moc Vám děkuji a všem Vás doporučuji!

 4. 5 out of 5

  Petr Purket

  Potvrzuji všechny vyřčené superlativy z předchozích recenzí. Lekce s Jitkou jsou jedním slovem perfektní. V každé lekci se vždy naučím spoustu nových anglických záležitostí. Pokud váháte s výběrem lektora, s Jitkou nemůžete šlápnout vedle. Jitko, moc Vám děkuji za trpělivou práci se mnou a těším se na další lekce!

 5. 5 out of 5

  Míša

  Jitku a její způsob výuky doporučuji všemi deseti! Po několikaměsíční spolupráci na sobě vidím opravdu znatelné zlepšení, nebojím se mluvit, cítím se uvolněně, takže za mě super. Pro mě je Jitka jedna z nejlepších učitelek které jsem měla možnost poznat a díky které se na angličtinu konečně těším 🙂

 6. 5 out of 5

  Filip Dosbaba

  Jitka je úžasná nejen jako lektorka, ale i jako člověk a žena, a to z následujících důvodů:
  1.) Je velmi velmi sympatická – osobní sympatie považuji za zcela zásadní faktor.
  2.) Vím, že je to asi klišé, ale opravdu se Jitce velmi dobře daří bourat mé roky budované bloky plné obav z mluvení.
  3.) S výběrem témat se Jitka vždy skvěle trefí – obecné témata, o kterých musí umět v rámci small talku hovořit každý, ale zároveň máme hodinu, kdy se aktuálně bavíme o tom, o čem se aktuálně bavit chci! Nejsem moc typ na doplňovačky, takže za mě prostě paráda!
  4.) 50 min vždy extrémně rychle uteče, což je známka toho, že mě lekce opravdu baví.
  5.) V lekcích prakticky jen mluvíme a Jitka trpělivě čeká než ze mě něco kloudného vypadne, následně opraví největší chyby, ale hlavně doplní alternativními a používanějšími výrazy či frázemi, takže postupně dochází k odbourávání mé Czenglish, a na konec vše napíše do sdílených poznámek. Takže se mi nové výrazy mnohem lépe pamatují. Bomba!!
  6.) Jitka pravidelně vyžaduje zpětnou vazbu.
  7.) Je toho hodně, proč si vybrat Jitku, ale ještě jednou pro zopakování: je prostě SKVĚLÁ!! Nejsem člověk, který moc chválí, ale u Jitky prostě nemůžu jinak!
  —Jediné negativum, které mě v souvislosti s Jitkou napadá je jen to, že jsem s angličtinou u ní nezačal alespoň před rokem, protože jsem už mohl být mnohem dál, ale tohle Jitce vážně nemohu mít za zlé 😀

  Jitko, děkuji moc! Máte ve mně stálého studenta!

  Filip

 7. 5 out of 5

  Tomáš Kydlíček

  Paní Jitka je absolutně nejlepší lektorkou cizího jazyka, kterou jsem měl možnost poznat. Vždy 100% připravená, empatická, trpělivá. A elegantní. Lekce jsou pestré, zajímavé, bez stresu a tak pro mě angličtina ztratila odér nudné povinnosti a stala se hobby. Jsem absolutně spokojený, doporučuji všem a móóóc děkuji !!!

 8. 5 out of 5

  Veronika

  Jitka je milá, empatická, trpělivá a velmi pohotová, vždy perfektně připravená lektorka! Nejpodstatnější věc, která se stala od prvního momentu našeho on-line setkání bylo, že jsem ihned ztratila ostych mluvit. Podotýkám, že jsem totál samouk/začátečník. Lekce jsou pestré, zábavné a náš společný čas vždy rychle uteče. Jsem pracující máma dvou dětí – pořád v jednom kole, ovšem díky Jitce si každý den najdu alespoň malou chvilku na angličtinu a nesmírně mě to baví! 🙂

 9. 5 out of 5

  Jakub

  Díky paní Jitce jsem si konečně řekl, že i já se můžu naučit Anglický jazyk. Lekce byly vždy neuvěřitelně zábavné, a hlavně jsem si z nich odnesl spoustu informací a materiálů, které mi pomohli se vždy trochu zlepšit v mé angličtině. Paní Jitku bych chtěl doporučit každému, kdo se chce zlepšit anebo naučit anglicky.

 10. 5 out of 5

  David

  Měl jsem tu čest poznat lektorku Jitku, která si zaslouží velkou pochvalu. Její nadšení, profesionalita a zájem o pokroky v angličtině byly neustálým zdrojem inspirace a motivace do dalšího učení. Jitka má výjimečné schopnosti, které přispěly k mému výraznému pokroku v rozmluvení se v angličtině.

  Lekce jsou zábavné, interaktivní a klade se důraz na mluvení, což považuji za nejdůležitější a nejpřínosnější. Jitka umí vytvořit přátelskou atmosféru, která umožňuje cítit se pohodlně a příjemně.

  V neposlední řadě oceňuji i formu a zpracování studijních materiálů, které umožňují rozvíjet se a učit se rychleji a efektivněji.

 11. 5 out of 5

  Lucie

  Lekce angličtiny s Jitkou jsou pro mě jedním slovem skvělé! Způsob kterým vede výuku mi perfektně sedí. Během krátké doby mi Jitka pomohla překonat strach z konverzace v angličtině. Hodiny jsou využity do poslední minuty. Stihneme toho hodně probrat, ale zároveň vše přizpůsobí Vašemu tempu a schopnostem, které postupně pomáhá zdokonalovat. Za mě nejlepší lektorka, kterou jsem kdy poznala.

 12. 5 out of 5

  Lucie

  Jitka mi sedla od samého začátku jak lidsky tak i stylem vyuky. Nevím jak to dělá, ale já mluvím anglicky. Neuvěřitelné. Jsem nadšená.

 13. 5 out of 5

  Adriána

  Lekcie hodnotím veľmi kladne. Preberali sme, aj gramatiku, aj konverzáciu, aj nejasnosti. Dostávala som aj domáce zadania, čo sa mne páči. Jitka ako lektor je milý, trpezlivý človek, čo sa snaží rozhovoriť človeka.

 14. 5 out of 5

  Alena

  Jitka byla moje nejlepší lektorka angličtiny. Z toho, co jsem se s ní naučila během mé mateřské dovolené, čerpám dodnes. Na naše společné hodiny jsem se vždy těšila a pečlivě se připravovala, protože jsme toho vždy hodně probraly, jak z gramatiky, tak i v konverzaci. Každá hodina byla zábavná a přizpůsobená mým aktuálním tématům a potřebám. Jitka má velký všeobecný přehled a znalosti, je skvělý člověk a tím i ideální lektorka, kterou mohu jen doporučit.

 15. 5 out of 5

  Tomáš Novotný

  Vřele doporučuji online lekce angličtiny, který vede paní Jitka. Jako člověk s omezenými znalostmi anglického jazyka a věčný začátečník, jsem měl zpočátku obavy. Díky pohodovému stylu výuky a přístupu p. Jitky je však proces učení nejen příjemný, ale i přínosný. Mám pocit, že s každou lekcí dělám výrazné pokroky v porozumění i mluvení. S výukou jsem velmi spokojený a rozhodně mám v plánu pokračovat dál. Online lekce s p. Jitkou doporučuji každému, kdo s anglickým jazykem teprve začíná nebo se v něm chce zdokonalit.

 16. 5 out of 5

  Kateřina

  K Jitce jsem chodila na angličtinu několik let, než se přestěhovala. Její hodiny byly velmi rozmanité, vždy pečlivě naplánované. Probíraly jsme různá témata, a to různým způsobem – poslech, diskuse, doplňování, gramatiku, slovíčka. Hodina s Jitkou byla vždy tak záživná, že k mé nelibosti uběhla příliš rychle. Jitka je pohodový člověk i skvělý lektor, ve výuce je velmi důsledná a pečlivá. Z jejich hodin a materiálů čerpám dodnes.

 17. 5 out of 5

  Marek

  Jitka je lektorka se skvělým a milým přístupem k výuce angličtiny. Dokáže si poradit se mnou, věčně nervózním, nejistým, stydlivým studentem, co má málo času na přípravu a posouvat mě dopředu. Na její výuku docházím cca čtvrt roku jednou týdně a už teď vím, že jsem v anglickém jazyce udělal malé ale důležité kroky kupředu. Jitku rozhodně doporučuji všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 18. 5 out of 5

  Lída

  Jitku jako lektorku mohu doporučit.Pomáhá mi učit se a zvládat “nástrahy” angličtiny s trpělivostí a lehkostí, kterou u lektora preferuji.Je ale ve výuce důsledná a člověk se pak rád “přinutí😉” se učit i mimo lekci a posouvat se dál…V hodině procházíme gramatiku a různá cvičeni, hodně mluvíme…Za mě 1 s *

Přidat recenzi