Jana Čtveráčková

Angličtina baví!
Info: Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat
13 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 13)

Kapacita lektorky/lektora je momentálně plně obsazena.

Podívejte se na naše ostatní lektory.

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Miluju humor a ráda ho zapojuju do výuky. Chci, aby vás angličtina bavila stejně jako mě, úspěch se pak dostaví mnohem rychleji. Povídám si s vámi o tom, co zajímá vás – už se těším, co se zase naučím a dozvím! A vy jste v pasti, budete mi toho chtít povídat stále víc…

Jak vypadá moje typická lekce

Hodně si povídáme – o tom, co zrovna řešíte, co jsme řešili minule. Pak si povídáme o tom, na co se potřebujete připravit. Proč některé věci jsou v angličtině tak a ne jinak. Nebo si povídáme, jak říct věci jinými způsoby, jak vylepšit výslovnost či poslech, jak si pamatovat slovíčka, jak působíme na ostatní, když použijeme tenhle výraz nebo styl. Jo, abych nezapomněla, hodně si povídáme. Anglicky.

S čím vám pomohu

Business English: maily, prezentace, telefonování a videohovory, small talk, pohovory…
Mezinárodní zkoušky: procvičení angličtiny, ale i spousta tipů (jak zbytečně neztrácet body, jak co nejlépe využít čas, jak se zorientovat v textu, co (ne)dělat při ústní části…)
Konverzace: slovní zásoba, pohotové a přirozené reakce ve spontánní konverzaci
Gramatika: zbavit se stále těch samých chyb, pocitu „tohle nikdy nepochopím“, dostat se o úroveň výš a konečně se dozvědět, jestli v angličtině funguje logika

Jaké metody používám ve výuce

Jak jsem naznačila v popisu typické lekce, většina času je zasvěcena povídání, ale samozřejmě i názorným ukázkám, otázkám, ale i času na zamyšlení. Nerada dávám studentům hned “bezpracnou” odpověď. Nejlépe si člověk pamatuje věci, pokud si na ně musí trochu přijít sám. Takže pošťuchuji, napovídám, či se návodně ptám. A velmi ráda poskytuji inspiraci – odkazy, kam kouknout, tipy, na co se zaměřit.

Moje vzdělání

 • dlouhodobé pobyty v USA (studijní i pracovní) a v Norsku
 • Bc. – obor Mezinárodní obchod, VŠE Praha
 • Mgr. – obor anglistika-norština, FFUK Praha
 • přes 20 let praxe ve výuce dospělých: studentů ekonomické VŠ, příprava na certifikáty, individuální kurzy, firemní výuka, školení lektorů
 • soudní překlady a tlumočení (“kulaté razítko”)
 • další: překlady, tlumočení, korektury, práce na projektech

Jak se spojíme

Pošlu vám odkaz na online schůzku v Google Meet (nepotřebujete žádnou aplikaci), kde se nezávazně potkáme a domluvíme na čemkoli, co bude potřeba. Ukážu vám, jak bude lekce probíhat a kam zapisuji poznámky z lekce, ke kterým máte přístup i vy (sdílený dokument).

Co mě baví kromě učení

Rodina a cestování. Pes a sportování. Deskovky a lelkování. Knížky a povídání. Víno a pojídání….
 

Nabízené služby
“Seznamovačka” zdarma
20-30 min
Česky nebo anglicky, něco se o sobě dozvíme a hlavně konkrétně domluvíme, co je potřeba.

 

Angličtina po telefonu
15-20 min, 360 Kč
Telefonování s psanou zpětnou vazbou ode mě – já volám vám, vy můžete být na procházce, v posteli nebo na záchodě 😊

 

Konverzace / gramatika / business English dovednosti
50 min, 690 Kč
Lekce na míru studentovi: správně namíchaný mix čehokoli, co je potřeba.

 

Příprava a tipy ke zvládnutí zkoušky (FCE, CAE, BEC)
50 min, 750 Kč
Společně se zaměříme na vše, co je potřeba projít a vypilovat. Spoustu práce může student udělat ve svém čase (různá cvičení), proto v hodinách samotných je důraz na zpětnou vazbu na části speaking + writing, případně vysvětlení jakékoli gramatiky. Důležitou součástí jsou také tipy k formátu zkoušky (na co si dát pozor, čím ušetřit čas atd.).

 

Jednorázová odborná konzultace
50-60 min, 975 Kč
Trápí vás nějaké téma, na které by stačila jednorázová konzultace? Například jak se učit a připravovat na business English sami nebo nějaké zapeklité gramatické téma, které potřebujete přehledně objasnit? Během cca hodiny probereme vše, co je potřeba, a dostanete i souhrn tipů a odkazů přímo na míru tomu, co právě řešíte.

 

Pracovní maily
390 Kč
Praktický e-book s mnoha tipy, příklady, přeloženými frázemi, radami a šablonami celých běžných mailů + bonusy (tahák s desítkami nejčastějších frází na jedné straně, slova, která se pletou, běžné zkratky v mailech, hovorové výrazy v business mailech).

Najdete zde.

 

Životopis aneb CV/resume
590 Kč samotný kurz NEBO 990 Kč s mou zpětnou vazbou na váš hotový životopis
Videokurz o celkové délce cca 1hod, na jehož konci budete mít hotové profesní CV. Je plný návodů nejen ohledně správné angličtiny, ale i tipů od personalistů.

Najdete zde.

 

13 recenzí Jana Čtveráčková

 1. 5 out of 5

  Lucie Kirchner

  Jana je empatická a kreativní lektorka. Každá hodina s ní je velmi přínosná. Dokáže z každého tématu vybrat to nejdůležitější a poutavě o tom hovořit a zároveň zapisovat, na co se má klient zaměřit. Oceňuji také možnost studovat angličtinu on-line na dálku a v pravidelné délce jedné výuky o 20 minutách, která v tuto chvíli naprosto vyhovuje mým potřebách. Jano, moc děkuji!

 2. 5 out of 5

  Miluše Slatinská

  Jana je vždy usměvavá, plná energie a VELMI přátelská. Máme za sebou 22 lekcí a hodiny mě stále baví a inspirují díky uvolněnosti a profesionalitě. Žádné: „Dnes se mi moc nechce“. Můžu se zeptat na jakékoliv nesrovnalosti a Jana mi vše vysvětlí bez jakékoliv přípravy. Velmi oceňuji její kreativní myšlení, které mi pomáhá zapamatovat si jevy rychle a bezbolestně (např. slovíčka pomocí asociací, gramatika pomocí obrázků). Dokladem toho je její hravá a zábavná FB stránka Funglicky. Jana není skoupá na sdílení svých materiálů, které si vytvořila pro svoje účely, upozorní na zajímavé odkazy, konference, čehož si opravdu vážím. Ušetří mi to spoustu času, motivuje mě to k práci a dodává chuť k učení. Jana má i jedno malé mínus. Je kapacitně plně obsazená. Měla jsem obrovské štěstí. Díky Jani, Tvoje práce mi dává smysl, bavíš mě :))).

 3. 5 out of 5

  Honza

  Jana je přátelská a zároveň profesionální lektorka. Lekce jsou velmi přínosné, Během lekcí se cítím uvolněně a zároveň motivovaně. Toto všechno zejména díky velmi dobré připravenosti Jany na každou lekci. Hodiny jsou různorodé a přizpůsobené mým potřebám a požadavkům. Janu mohu jen doporučit. Rozhodně patří mezi nejlepší lektory, které jsem na angličtinu měl.

 4. 5 out of 5

  Anet

  Jane je nejkreativnějši učitelka angličtiny, jakou jsem kdy měla. Její hodiny jsou velmi pestré, neustále vymýšlí interaktivní zajímavé prvky, které jsou mi inspirací i pro mou výuku. Přizpůsobuje se aktuálním potřebám studenta, umí vše vysvětlit s pečlivostí a trpělivostí, často má v rukávu nějakou vychytávku, jak si to líp zapamatovat, kterou jste na škole neprobirali. Její Funglicky je pro mě fakt top, doufám, že bude dvojka s novými tématky. Osobnostně je velmi milá, přátelská a na to, co všechno dokázala, velmi skromná. Navíc je na angličtinu opravdu machr, moc si vážím, že ještě bylo místo. S tímto člověkem určitě chybu neuděláte, nedivím se dlouhodobé obsazenosti.

 5. 5 out of 5

  Zuzana N.

  Začala jsem se znovu učit angličtinu po téměř 30 letech a vůbec jsem si nedovedla představit, jak taková výuka, ještě navíc online, bude probíhat. Obavy z prvních lekcí se záhy rozplynuly a já se na naše společné hodiny těším. Jana je přístupná tématům, která mě zajímají a potřebuji se v nich zorientovat a zdokonalit. Pomáhá mi i s odbornou terminologií, za což si jí velmi vážím. Nebojím a nestydím se i opakovaně zeptat na už probranou gramatiku, protože je Jana vždy ochotná vše trpělivě vysvětlit.
  Pokud hledáte učitele, který vás naučí perfektně anglicky, uvědomte si, že toto nikdo nedokáže. Učit se musíte především vy sami. Jana je ale skvělým partnerem, který vás na cestě doprovodí a pomůže.
  Jestli nemůžete mít lekce pravidelně, přihlaste se alespoň do skupiny Funglicky na Facebooku. Dostanete kousek angličtiny každý den, vtipnou, zábavnou a nenásilnou formou.

 6. 5 out of 5

  Zuzka

  Hodiny s Janou ubíhají závratným tempem – je to velmi příjemný pokec nad zajímavými tématy, u kterého se navíc učím používat pokročilejší slovní zásobu. A co oceňuji nejvíc – Jana nechává prostor studentovi, aby mluvil:)

 7. 5 out of 5

  Liliana J.

  Lekce angličtiny hodnotím velmi pozitivně hlavně proto, že na sobě pociťuju pokrok. Jana se dokáže perfektně přizpůsobit vašim potřebám (jednoduše a kreativně vysvětlená gramatika + skvěle vedené konverzace). Také kladně hodnotím zadávání domácích úkolů a tipy, jak se zdokonalovat sám. Najednou už pro mě není angličtina takový „strašák“.

  Jana je navíc velmi sympatická a přátelská lektorka s profesionálním přístupem. Hodiny jsou zábavné a každý týden se na ně těším.

 8. 5 out of 5

  Martina P.

  Janu jsem oslovila na základě recenzí a jejího rozhovoru zde na stránce 🙂 nějak mi intuice říkala, že by to mohly být prima hodiny. Odpověď jsem dostala téměř okamžitě někdy o půlnoci a zkušební hodina proběhla snad ten samý týden.

  Potřebuji angličtinu hlavně kvůli práci a budoucím rozhovorům s klienty. Jana má dopředu připravená témata, která bychom mohly probrat nebo přijdu s některým z témat, které zrovna řeším v práci. Obdivuji její rozhled a flexibilitu přizpůsobit se studentovi. Velmi pohodové hodiny, které dodávají kuráž učit se angličtinu dál : )

 9. 5 out of 5

  Josef Krejčí

  Skvělé hodiny angličtiny, které jsou jak přínosné, tak zábavné. Paní Čtveráčková je vždy perfektně připravená a umí člověka rozmluvit. Všem moc doporučuji!

 10. 5 out of 5

  Zuzana Koloušková

  Janu mohu jen a jen doporučit, hodiny angličtiny byly skvěle vedené, vždy ve vztahu k mým potřebán a nedostatkům 🙂 Jana dokáže člověka rozpovídat k danému tématu a vždy obohatit konverzaci o slovní spojení, která člověk nezná, či kde tápe. Velice pozitivně hodnotím i její výklad ve vztahu k gramatice, kdy má člověk po konci hodiny „pocit/nabude přesvědčení“, že je to vlastně jednoduché, jen znát ta slovíčka, což už je o vlastní snaze. Díky Janě se mé anglické znalosti za pár lekcí skvěle rozšířily a navíc mne motivují dál se stále zdokonalovat, protože je to jen o naší lenosti a nalezení času 🙂 Díky Jano!

 11. 5 out of 5

  Romana V.

  Jana je vynikající profesionál ve svém oboru. Co potřebuji v tom mě dokáže pomoc, ať je to rozmluvení, gramatika či dokonce morfologie. Dokáže mě povzbudit, podržet, podpořit a rozvíjet. Na hodiny se těším a baví mě se na ně připravovat. Konverzací jsem se vyloženě obávala, tahle „vynucená“ konverzační část mě na jazyku vždy doslova odrazovala a teď si říkám, měla jsem začít dřív, bylo by vše jednodušší.
  S Janou zjišťuji, že mám témata, že se nebojím a…..mluvím :-), toho si moc cením.

 12. 5 out of 5

  Pavla Nagy

  Jsem moc ráda, že jsem na Janu narazila. Profík každým coulem. Sedla mi hlavně jako člověk. Moc se mi líbí nejen samotné hodiny,ale i telefonické small talk v průběhu týdne. A moc oceňuji její otevřenou mysl a ochotu věnovat se jakémukoliv tématu. Doufám, že budu moci být její studentkou jak jen to jen bude možné.😊

 13. 5 out of 5

  Zdeněk Kozák

  Paní Čtveráčková je opravdová pprofesionální lektorka. Připravila mne za velmi krátkou dobu na pohovor, který jsem úspěšně zvládl.

Přidat recenzi