Jana Čtveráčková

(Hodnocení: 5)

Kapacita lektorky pro dlouhodobé kurzy momentálně plně obsazena
Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

„Angličtina baví!“

Jakým stylem učíš?

Přátelsky. Výuka mě baví a pro studenty chci totéž! Úspěch se pak dostaví mnohem rychleji. Není důvod, aby vás angličtina trápila a vy ji za trest trápili na oplátku 🙂
Vždy se flexibilně a zároveň profesionálně přizpůsobím stylu, který vám vyhovuje.
Miluju humor a ráda ho zapojuju do výuky. Popovídám si s vámi třeba o psech, Norsku nebo knížkách… ale hlavně o tom, co zajímá vás – už se těším!

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Konkrétní přínos, hodnota pro studenty. Nebudeme překládat věty typu „vlk nese domovníkovi psaní“. Anebo jo, pokud přesně tohle budete potřebovat 🙂 spíše to ale tipuji na praktičtější potřeby, že?

Proč tě baví učit?

Tahle úžasná práce není rutina a stereotyp, každý student je jiný. Největší odměnou pak pro mě je, když se pro studenty ze strašáka (Bojím se prezentace v angličtině! Neudělám zkoušku FCE! Přijede někdo z Anglie, co s nimi budu povídat? Tohle v gramatice nikdy nepochopím!) stane kamarád (Paráda, tu prezentaci jsem dal(a) s přehledem! Pecka, mám FCE! No neke, rodilý mluvčí mi rozuměl a já jemu! Cvak – hele jak to do sebe zapadlo!).

Jak vypadá tvůj ideální student?

Je to člověk, který ví, proč se angličtinu chce učit – má cíl. Cestu k němu nechce vidět jako nepříjemnou dřinu, která se musí nějak přetrpět, ale také ví, že se k cíli nelze zadarmo a okamžitě teleportovat (kouzelnou hůlku ještě nemám). Na takové cestě moc ráda doprovázím, jsem váš spojenec do pohody i nepohody. Vaším úkolem je ptát se, zajímat se, přijít s problémem, chtít vědět pořád víc.

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Business English teoreticky i prakticky: pomůžu vám například zlepšit psaní mailů, něco skvěle odprezentovat na poradě, vybudovat sebevědomí při telefonování a videohovorech, zapracovat na small talk, nebo třeba připravit se na pohovor, jehož součástí je angličtina.

Příprava na FCE (dnes B2 First): nejen zhuštěné procvičení samotné angličtiny, ale i spousta tipů na co se zaměřit, za co se zbytečně ztrácí body, jak co nejlépe využít čas, jak se rychle zorientovat v textu, co (ne)dělat při ústní části atd.

Konverzace: rozšiřujeme slovní zásobu a hlavně trénujeme pohotové a přirozené reakce ve spontánní konverzaci, aby vaše mluvená angličtina získala lehkost.

Gramatika: ideálem je zbavit se chyb, které děláte pořád dokola, zbavit se pocitu „tohle nikdy nepochopím“, vyšvihnout se o úroveň výš a konečně se už dozvědět, jestli v angličtině funguje nějaká logika nebo ne 🙂

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

– dlouhodobé pobyty v USA (studijní i pracovní), dva semestry v Norsku
– Bc. – obor Mezinárodní obchod na VŠE Praha
– Mgr. – obor anglistika-norština na FFUK Praha
– 20 let praxe ve výuce dospělých: na vysoké škole s ekonomickým zaměřením (Business English), příprava studentů na FCE, jazykové kurzy pro dospělé, firemní výuka – široká škála požadavků na různá témata
– další odbornost: absolvováno právnické minimum a právnická angličtina na MU v Brně, překlady, tlumočení, korektury (např. Kreativní slovník), copywriting pro imysleni.cz

Co tě baví krom učení?

Cestování, objevování nových míst a kultur, sport, pes, rodina – ideálně v kombinaci. Rodinu trápím slovními hříčkami, kterým říkají „ájé, lingváč “ 🙂 Pro klidné chvíle pak čtení či Netflix. Ráda si nechám doporučit, co vás zaujalo!

Jaká tři slova tě nejlépe vystihují?

Nestačí dvě?

Nabízené služby
Přidejte se k nám do facebookové skupiny a buďte s angličtinou v kontaktu každý den
Více informací naleznete na stránce Funglicky


UKÁZKA ZDARMA
20 minut zdarma
oboustranná poznávačka, stanovení plánu


Předplacený balíček
10+1 lekce zdarma
Za předpokladu dodržení předem dohodnutých podmínek (jde zejména o opakované nerušení lekcí a vyčerpání hodin v dohodnuté době) máte nárok na jednu lekci navíc zdarma. Lekce můžete mít 1x nebo 2x týdně.


Angličtina po telefonu
15-20 min 240 Kč
15-20 min telefonování s psanou zpětnou vazbou ode mě – vy můžete být na procházce, v posteli nebo na záchodě 😊


konverzace / gramatiky / Business English dovednosti
50 min 560 Kč
dovednosti je možné kombinovat


50 min příprava (a tipy) ke zvládnutí FCE
580 Kč individuál
350 Kč/osoba pro dvojice


80 min příprava (a tipy) ke zvládnutí FCE
880 Kč individuál
520 Kč/osoba pro dvojice


Kontaktovat lektorku
Kapacita lektorky pro dlouhodobé kurzy momentálně plně obsazena
Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

5 recenzí Jana Čtveráčková

 1. Zdeněk Kozák

  Paní Čtveráčková je opravdová pprofesionální lektorka. Připravila mne za velmi krátkou dobu na pohovor, který jsem úspěšně zvládl.

 2. Pavla Nagy

  Jsem moc ráda, že jsem na Janu narazila. Profík každým coulem. Sedla mi hlavně jako člověk. Moc se mi líbí nejen samotné hodiny,ale i telefonické small talk v průběhu týdne. A moc oceňuji její otevřenou mysl a ochotu věnovat se jakémukoliv tématu. Doufám, že budu moci být její studentkou jak jen to jen bude možné.😊

 3. Romana V.

  Jana je vynikající profesionál ve svém oboru. Co potřebuji v tom mě dokáže pomoc, ať je to rozmluvení, gramatika či dokonce morfologie. Dokáže mě povzbudit, podržet, podpořit a rozvíjet. Na hodiny se těším a baví mě se na ně připravovat. Konverzací jsem se vyloženě obávala, tahle „vynucená“ konverzační část mě na jazyku vždy doslova odrazovala a teď si říkám, měla jsem začít dřív, bylo by vše jednodušší.
  S Janou zjišťuji, že mám témata, že se nebojím a…..mluvím :-), toho si moc cením.

 4. Zuzana Koloušková

  Janu mohu jen a jen doporučit, hodiny angličtiny byly skvěle vedené, vždy ve vztahu k mým potřebán a nedostatkům 🙂 Jana dokáže člověka rozpovídat k danému tématu a vždy obohatit konverzaci o slovní spojení, která člověk nezná, či kde tápe. Velice pozitivně hodnotím i její výklad ve vztahu k gramatice, kdy má člověk po konci hodiny „pocit/nabude přesvědčení“, že je to vlastně jednoduché, jen znát ta slovíčka, což už je o vlastní snaze. Díky Janě se mé anglické znalosti za pár lekcí skvěle rozšířily a navíc mne motivují dál se stále zdokonalovat, protože je to jen o naší lenosti a nalezení času 🙂 Díky Jano!

 5. Josef Krejčí

  Skvělé hodiny angličtiny, které jsou jak přínosné, tak zábavné. Paní Čtveráčková je vždy perfektně připravená a umí člověka rozmluvit. Všem moc doporučuji!

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *