Jana Čtveráčková

(Hodnocení: 7)

Kapacita lektorky pro dlouhodobé kurzy momentálně plně obsazena
Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

„Angličtina baví!“

Jakým stylem učíš?

Přátelsky. Výuka mě baví a pro studenty chci totéž! Úspěch se pak dostaví mnohem rychleji. Není důvod, aby vás angličtina trápila a vy ji za trest trápili na oplátku 🙂
Vždy se flexibilně a zároveň profesionálně přizpůsobím stylu, který vám vyhovuje.
Miluju humor a ráda ho zapojuju do výuky. Popovídám si s vámi třeba o psech, Norsku nebo knížkách… ale hlavně o tom, co zajímá vás – už se těším!

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Konkrétní přínos, hodnota pro studenty. Nebudeme překládat věty typu „vlk nese domovníkovi psaní“. Anebo jo, pokud přesně tohle budete potřebovat 🙂 spíše to ale tipuji na praktičtější potřeby, že?

Proč tě baví učit?

Tahle úžasná práce není rutina a stereotyp, každý student je jiný. Největší odměnou pak pro mě je, když se pro studenty ze strašáka (Bojím se prezentace v angličtině! Neudělám zkoušku FCE! Přijede někdo z Anglie, co s nimi budu povídat? Tohle v gramatice nikdy nepochopím!) stane kamarád (Paráda, tu prezentaci jsem dal(a) s přehledem! Pecka, mám FCE! No neke, rodilý mluvčí mi rozuměl a já jemu! Cvak – hele jak to do sebe zapadlo!).

Jak vypadá tvůj ideální student?

Je to člověk, který ví, proč se angličtinu chce učit – má cíl. Cestu k němu nechce vidět jako nepříjemnou dřinu, která se musí nějak přetrpět, ale také ví, že se k cíli nelze zadarmo a okamžitě teleportovat (kouzelnou hůlku ještě nemám). Na takové cestě moc ráda doprovázím, jsem váš spojenec do pohody i nepohody. Vaším úkolem je ptát se, zajímat se, přijít s problémem, chtít vědět pořád víc.

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Business English teoreticky i prakticky: pomůžu vám například zlepšit psaní mailů, něco skvěle odprezentovat na poradě, vybudovat sebevědomí při telefonování a videohovorech, zapracovat na small talk, nebo třeba připravit se na pohovor, jehož součástí je angličtina.

Příprava na FCE (dnes B2 First): nejen zhuštěné procvičení samotné angličtiny, ale i spousta tipů na co se zaměřit, za co se zbytečně ztrácí body, jak co nejlépe využít čas, jak se rychle zorientovat v textu, co (ne)dělat při ústní části atd.

Konverzace: rozšiřujeme slovní zásobu a hlavně trénujeme pohotové a přirozené reakce ve spontánní konverzaci, aby vaše mluvená angličtina získala lehkost.

Gramatika: ideálem je zbavit se chyb, které děláte pořád dokola, zbavit se pocitu „tohle nikdy nepochopím“, vyšvihnout se o úroveň výš a konečně se už dozvědět, jestli v angličtině funguje nějaká logika nebo ne 🙂

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

– dlouhodobé pobyty v USA (studijní i pracovní), dva semestry v Norsku
– Bc. – obor Mezinárodní obchod na VŠE Praha
– Mgr. – obor anglistika-norština na FFUK Praha
– 20 let praxe ve výuce dospělých: na vysoké škole s ekonomickým zaměřením (Business English), příprava studentů na FCE, jazykové kurzy pro dospělé, firemní výuka – široká škála požadavků na různá témata
– další odbornost: absolvováno právnické minimum a právnická angličtina na MU v Brně, překlady, tlumočení, korektury (např. Kreativní slovník), copywriting pro imysleni.cz

Co tě baví krom učení?

Cestování, objevování nových míst a kultur, sport, pes, rodina – ideálně v kombinaci. Rodinu trápím slovními hříčkami, kterým říkají „ájé, lingváč “ 🙂 Pro klidné chvíle pak čtení či Netflix. Ráda si nechám doporučit, co vás zaujalo!

Nabízené služby
Přidejte se k nám do facebookové skupiny a buďte s angličtinou v kontaktu každý den
Více informací naleznete na stránce Funglicky


UKÁZKA ZDARMA
20 minut zdarma
oboustranná poznávačka, stanovení plánu


Předplacený balíček
10+1 lekce zdarma
Za předpokladu dodržení předem dohodnutých podmínek (jde zejména o opakované nerušení lekcí a vyčerpání hodin v dohodnuté době) máte nárok na jednu lekci navíc zdarma. Lekce můžete mít 1x nebo 2x týdně.


Angličtina po telefonu
15-20 min 280 Kč
15-20 min telefonování s psanou zpětnou vazbou ode mě – vy můžete být na procházce, v posteli nebo na záchodě 😊


konverzace / gramatika / Business English dovednosti
50 min 590 Kč
dovednosti je možné kombinovat


50 min příprava (a tipy) ke zvládnutí FCE
620 Kč individuál
380 Kč/osoba pro dvojice


50 min příprava (a tipy) ke zvládnutí Business English (BEC) zkoušky
650 Kč / 50 min


Kontaktovat lektorku
Kapacita lektorky pro dlouhodobé kurzy momentálně plně obsazena
Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

7 recenzí Jana Čtveráčková

 1. Liliana J.

  Lekce angličtiny hodnotím velmi pozitivně hlavně proto, že na sobě pociťuju pokrok. Jana se dokáže perfektně přizpůsobit vašim potřebám (jednoduše a kreativně vysvětlená gramatika + skvěle vedené konverzace). Také kladně hodnotím zadávání domácích úkolů a tipy, jak se zdokonalovat sám. Najednou už pro mě není angličtina takový „strašák“.

  Jana je navíc velmi sympatická a přátelská lektorka s profesionálním přístupem. Hodiny jsou zábavné a každý týden se na ně těším.

 2. Martina P.

  Janu jsem oslovila na základě recenzí a jejího rozhovoru zde na stránce 🙂 nějak mi intuice říkala, že by to mohly být prima hodiny. Odpověď jsem dostala téměř okamžitě někdy o půlnoci a zkušební hodina proběhla snad ten samý týden.

  Potřebuji angličtinu hlavně kvůli práci a budoucím rozhovorům s klienty. Jana má dopředu připravená témata, která bychom mohly probrat nebo přijdu s některým z témat, které zrovna řeším v práci. Obdivuji její rozhled a flexibilitu přizpůsobit se studentovi. Velmi pohodové hodiny, které dodávají kuráž učit se angličtinu dál : )

 3. Josef Krejčí

  Skvělé hodiny angličtiny, které jsou jak přínosné, tak zábavné. Paní Čtveráčková je vždy perfektně připravená a umí člověka rozmluvit. Všem moc doporučuji!

 4. Zuzana Koloušková

  Janu mohu jen a jen doporučit, hodiny angličtiny byly skvěle vedené, vždy ve vztahu k mým potřebán a nedostatkům 🙂 Jana dokáže člověka rozpovídat k danému tématu a vždy obohatit konverzaci o slovní spojení, která člověk nezná, či kde tápe. Velice pozitivně hodnotím i její výklad ve vztahu k gramatice, kdy má člověk po konci hodiny „pocit/nabude přesvědčení“, že je to vlastně jednoduché, jen znát ta slovíčka, což už je o vlastní snaze. Díky Janě se mé anglické znalosti za pár lekcí skvěle rozšířily a navíc mne motivují dál se stále zdokonalovat, protože je to jen o naší lenosti a nalezení času 🙂 Díky Jano!

 5. Romana V.

  Jana je vynikající profesionál ve svém oboru. Co potřebuji v tom mě dokáže pomoc, ať je to rozmluvení, gramatika či dokonce morfologie. Dokáže mě povzbudit, podržet, podpořit a rozvíjet. Na hodiny se těším a baví mě se na ně připravovat. Konverzací jsem se vyloženě obávala, tahle „vynucená“ konverzační část mě na jazyku vždy doslova odrazovala a teď si říkám, měla jsem začít dřív, bylo by vše jednodušší.
  S Janou zjišťuji, že mám témata, že se nebojím a…..mluvím :-), toho si moc cením.

 6. Pavla Nagy

  Jsem moc ráda, že jsem na Janu narazila. Profík každým coulem. Sedla mi hlavně jako člověk. Moc se mi líbí nejen samotné hodiny,ale i telefonické small talk v průběhu týdne. A moc oceňuji její otevřenou mysl a ochotu věnovat se jakémukoliv tématu. Doufám, že budu moci být její studentkou jak jen to jen bude možné.😊

 7. Zdeněk Kozák

  Paní Čtveráčková je opravdová pprofesionální lektorka. Připravila mne za velmi krátkou dobu na pohovor, který jsem úspěšně zvládl.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.