Jana Čtveráčková

(Hodnocení: 1)

Kapacita lektorky pro dlouhodobé kurzy momentálně plně obsazena
Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

„Angličtina baví!“

Jakým stylem učíš?

Přátelsky. Výuka mě baví a pro studenty chci totéž! Úspěch se pak dostaví mnohem rychleji. Není důvod, aby vás angličtina trápila a vy ji za trest trápili na oplátku 🙂
Vždy se flexibilně a zároveň profesionálně přizpůsobím stylu, který vám vyhovuje.
Miluju humor a ráda ho zapojuju do výuky. Popovídám si s vámi třeba o psech, Norsku nebo knížkách… ale hlavně o tom, co zajímá vás – už se těším!

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Konkrétní přínos, hodnota pro studenty. Nebudeme překládat věty typu „vlk nese domovníkovi psaní“. Anebo jo, pokud přesně tohle budete potřebovat 🙂 spíše to ale tipuji na praktičtější potřeby, že?

Proč tě baví učit?

Tahle úžasná práce není rutina a stereotyp, každý student je jiný. Největší odměnou pak pro mě je, když se pro studenty ze strašáka (Bojím se prezentace v angličtině! Neudělám zkoušku FCE! Přijede někdo z Anglie, co s nimi budu povídat? Tohle v gramatice nikdy nepochopím!) stane kamarád (Paráda, tu prezentaci jsem dal(a) s přehledem! Pecka, mám FCE! No neke, rodilý mluvčí mi rozuměl a já jemu! Cvak – hele jak to do sebe zapadlo!).

Jak vypadá tvůj ideální student?

Je to člověk, který ví, proč se angličtinu chce učit – má cíl. Cestu k němu nechce vidět jako nepříjemnou dřinu, která se musí nějak přetrpět, ale také ví, že se k cíli nelze zadarmo a okamžitě teleportovat (kouzelnou hůlku ještě nemám). Na takové cestě moc ráda doprovázím, jsem váš spojenec do pohody i nepohody. Vaším úkolem je ptát se, zajímat se, přijít s problémem, chtít vědět pořád víc.

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Business English teoreticky i prakticky: pomůžu vám například zlepšit psaní mailů, něco skvěle odprezentovat na poradě, vybudovat sebevědomí při telefonování a videohovorech, zapracovat na small talk, nebo třeba připravit se na pohovor, jehož součástí je angličtina.

Příprava na FCE (dnes B2 First): nejen zhuštěné procvičení samotné angličtiny, ale i spousta tipů na co se zaměřit, za co se zbytečně ztrácí body, jak co nejlépe využít čas, jak se rychle zorientovat v textu, co (ne)dělat při ústní části atd.

Konverzace: rozšiřujeme slovní zásobu a hlavně trénujeme pohotové a přirozené reakce ve spontánní konverzaci, aby vaše mluvená angličtina získala lehkost.

Gramatika: ideálem je zbavit se chyb, které děláte pořád dokola, zbavit se pocitu „tohle nikdy nepochopím“, vyšvihnout se o úroveň výš a konečně se už dozvědět, jestli v angličtině funguje nějaká logika nebo ne 🙂

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

– dlouhodobé pobyty v USA (studijní i pracovní), dva semestry v Norsku
– Bc. – obor Mezinárodní obchod na VŠE Praha
– Mgr. – obor anglistika-norština na FFUK Praha
– 20 let praxe ve výuce dospělých: na vysoké škole s ekonomickým zaměřením (Business English), příprava studentů na FCE, jazykové kurzy pro dospělé, firemní výuka – široká škála požadavků na různá témata
– další odbornost: absolvováno právnické minimum a právnická angličtina na MU v Brně, překlady, tlumočení, korektury (např. Kreativní slovník), copywriting pro imysleni.cz

Co tě baví krom učení?

Cestování, objevování nových míst a kultur, sport, pes, rodina – ideálně v kombinaci. Rodinu trápím slovními hříčkami, kterým říkají „ájé, lingváč “ 🙂 Pro klidné chvíle pak čtení či Netflix. Ráda si nechám doporučit, co vás zaujalo!

Jaká tři slova tě nejlépe vystihují?

Nestačí dvě?

Nabízené služby
Přidejte se k nám do facebookové skupiny a buďte s angličtinou v kontaktu každý den
Více informací naleznete na stránce Funglicky


UKÁZKA ZDARMA
20 minut zdarma
oboustranná poznávačka, stanovení plánu


Předplacený balíček
10+1 lekce zdarma
Za předpokladu dodržení předem dohodnutých podmínek (jde zejména o opakované nerušení lekcí a vyčerpání hodin v dohodnuté době) máte nárok na jednu lekci navíc zdarma. Lekce můžete mít 1x nebo 2x týdně.


Angličtina po telefonu
15-20 min 240 Kč
15-20 min telefonování s psanou zpětnou vazbou ode mě – vy můžete být na procházce, v posteli nebo na záchodě 😊


konverzace / gramatiky / Business English dovednosti
50 min 560 Kč
dovednosti je možné kombinovat


50 min příprava (a tipy) ke zvládnutí FCE
580 Kč individuál
350 Kč/osoba pro dvojice


80 min příprava (a tipy) ke zvládnutí FCE
880 Kč individuál
520 Kč/osoba pro dvojice


Kontaktovat lektorku
Kapacita lektorky pro dlouhodobé kurzy momentálně plně obsazena
Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

1 recenze Jana Čtveráčková

  1. Zdeněk Kozák

    Paní Čtveráčková je opravdová pprofesionální lektorka. Připravila mne za velmi krátkou dobu na pohovor, který jsem úspěšně zvládl.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *