Jana Čtveráčková

„Angličtina baví!“
Info: Jednorázové konzultace ohledně (téměř) čehokoli v angličtině
12 hodnocení
(Hodnocení: 12)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

Jakým stylem učíš?

Přátelsky. Výuka mě baví a pro studenty chci totéž! Úspěch se pak dostaví mnohem rychleji. Není důvod, aby vás angličtina trápila a vy ji za trest trápili na oplátku 🙂
Vždy se flexibilně a zároveň profesionálně přizpůsobím stylu, který vám vyhovuje.
Miluju humor a ráda ho zapojuju do výuky. Popovídám si s vámi třeba o psech, Norsku nebo knížkách… ale hlavně o tom, co zajímá vás – už se těším!

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Konkrétní přínos, hodnota pro studenty. Nebudeme překládat věty typu „vlk nese domovníkovi psaní“. Anebo jo, pokud přesně tohle budete potřebovat 🙂 spíše to ale tipuji na praktičtější potřeby, že?

Proč tě baví učit?

Tahle úžasná práce není rutina a stereotyp, každý student je jiný. Největší odměnou pak pro mě je, když se pro studenty ze strašáka (Bojím se prezentace v angličtině! Neudělám zkoušku FCE! Přijede někdo z Anglie, co s nimi budu povídat? Tohle v gramatice nikdy nepochopím!) stane kamarád (Paráda, tu prezentaci jsem dal(a) s přehledem! Pecka, mám FCE! No neke, rodilý mluvčí mi rozuměl a já jemu! Cvak – hele jak to do sebe zapadlo!).

 

Jak vypadá tvůj ideální student?

Je to člověk, který ví, proč se angličtinu chce učit – má cíl. Cestu k němu nechce vidět jako nepříjemnou dřinu, která se musí nějak přetrpět, ale také ví, že se k cíli nelze zadarmo a okamžitě teleportovat (kouzelnou hůlku ještě nemám). Na takové cestě moc ráda doprovázím, jsem váš spojenec do pohody i nepohody. Vaším úkolem je ptát se, zajímat se, přijít s problémem, chtít vědět pořád víc.

 

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Business English teoreticky i prakticky: pomůžu vám například zlepšit psaní mailů, něco skvěle odprezentovat na poradě, vybudovat sebevědomí při telefonování a videohovorech, zapracovat na small talk, nebo třeba připravit se na pohovor, jehož součástí je angličtina.

Příprava na FCE (dnes B2 First): nejen zhuštěné procvičení samotné angličtiny, ale i spousta tipů na co se zaměřit, za co se zbytečně ztrácí body, jak co nejlépe využít čas, jak se rychle zorientovat v textu, co (ne)dělat při ústní části atd.

Konverzace: rozšiřujeme slovní zásobu a hlavně trénujeme pohotové a přirozené reakce ve spontánní konverzaci, aby vaše mluvená angličtina získala lehkost.

Gramatika: ideálem je zbavit se chyb, které děláte pořád dokola, zbavit se pocitu „tohle nikdy nepochopím“, vyšvihnout se o úroveň výš a konečně se už dozvědět, jestli v angličtině funguje nějaká logika nebo ne 🙂

 

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

– dlouhodobé pobyty v USA (studijní i pracovní), dva semestry v Norsku
– Bc. – obor Mezinárodní obchod na VŠE Praha
– Mgr. – obor anglistika-norština na FFUK Praha
– 20 let praxe ve výuce dospělých: na vysoké škole s ekonomickým zaměřením (Business English), příprava studentů na FCE, jazykové kurzy pro dospělé, firemní výuka – široká škála požadavků na různá témata
– soudní překladatelka a tlumočnice (tzv. kulaté razítko)
– další odbornost: překlady, tlumočení, korektury (např. Kreativní slovník), copywriting pro imysleni.cz

 

Co tě baví krom učení?

Cestování, objevování nových míst a kultur, sport, pes, rodina – ideálně v kombinaci. Rodinu trápím slovními hříčkami, kterým říkají „ájé, lingváč “ 🙂 Pro klidné chvíle pak čtení či Netflix. Ráda si nechám doporučit, co vás zaujalo!

 

Nabízené služby
Jednorázové konzultace ohledně (téměř) čehokoli v angličtině
50-60 minut 975 Kč
Trápí vás nějaké téma, na které by stačila jednorázová konzultace? Například jak se učit a připravovat na business English sami, pokud vás čeká nová práce, nebo nějaké zapeklité gramatické téma, které potřebujete přehledně objasnit? Během cca hodiny probereme vše, co je potřeba, a dostanete i souhrn tipů a odkazů přímo na míru tomu, co právě řešíte.

 

Předplacený balíček
10+1 lekce zdarma
Za předpokladu dodržení předem dohodnutých podmínek (jde zejména o opakované nerušení lekcí a vyčerpání hodin v dohodnuté době) máte nárok na jednu lekci navíc zdarma. Lekce můžete mít 1x nebo 2x týdně.

 

Angličtina po telefonu
15-20 min 320 Kč
15-20 min telefonování s psanou zpětnou vazbou ode mě – vy můžete být na procházce, v posteli nebo na záchodě 😊

 

konverzace / gramatika / Business English dovednosti
50 min 650 Kč
dovednosti je možné kombinovat

 

50 min příprava (a tipy) ke zvládnutí FCE
670 Kč

 

50 min příprava (a tipy) ke zvládnutí Business English (BEC) zkoušky
690 Kč / 50 min

 

Kontaktovat lektorku
Kapacita lektorky pro dlouhodobé kurzy momentálně plně obsazena
Hledáte-li akutně krátkodobou pomoc neváhejte mi napsat

12 recenzí Jana Čtveráčková

 1. Miluše Slatinská

  Jana je vždy usměvavá, plná energie a VELMI přátelská. Máme za sebou 22 lekcí a hodiny mě stále baví a inspirují díky uvolněnosti a profesionalitě. Žádné: „Dnes se mi moc nechce“. Můžu se zeptat na jakékoliv nesrovnalosti a Jana mi vše vysvětlí bez jakékoliv přípravy. Velmi oceňuji její kreativní myšlení, které mi pomáhá zapamatovat si jevy rychle a bezbolestně (např. slovíčka pomocí asociací, gramatika pomocí obrázků). Dokladem toho je její hravá a zábavná FB stránka Funglicky. Jana není skoupá na sdílení svých materiálů, které si vytvořila pro svoje účely, upozorní na zajímavé odkazy, konference, čehož si opravdu vážím. Ušetří mi to spoustu času, motivuje mě to k práci a dodává chuť k učení. Jana má i jedno malé mínus. Je kapacitně plně obsazená. Měla jsem obrovské štěstí. Díky Jani, Tvoje práce mi dává smysl, bavíš mě :))).

 2. Honza

  Jana je přátelská a zároveň profesionální lektorka. Lekce jsou velmi přínosné, Během lekcí se cítím uvolněně a zároveň motivovaně. Toto všechno zejména díky velmi dobré připravenosti Jany na každou lekci. Hodiny jsou různorodé a přizpůsobené mým potřebám a požadavkům. Janu mohu jen doporučit. Rozhodně patří mezi nejlepší lektory, které jsem na angličtinu měl.

 3. Anet

  Jane je nejkreativnějši učitelka angličtiny, jakou jsem kdy měla. Její hodiny jsou velmi pestré, neustále vymýšlí interaktivní zajímavé prvky, které jsou mi inspirací i pro mou výuku. Přizpůsobuje se aktuálním potřebám studenta, umí vše vysvětlit s pečlivostí a trpělivostí, často má v rukávu nějakou vychytávku, jak si to líp zapamatovat, kterou jste na škole neprobirali. Její Funglicky je pro mě fakt top, doufám, že bude dvojka s novými tématky. Osobnostně je velmi milá, přátelská a na to, co všechno dokázala, velmi skromná. Navíc je na angličtinu opravdu machr, moc si vážím, že ještě bylo místo. S tímto člověkem určitě chybu neuděláte, nedivím se dlouhodobé obsazenosti.

 4. Zuzana N.

  Začala jsem se znovu učit angličtinu po téměř 30 letech a vůbec jsem si nedovedla představit, jak taková výuka, ještě navíc online, bude probíhat. Obavy z prvních lekcí se záhy rozplynuly a já se na naše společné hodiny těším. Jana je přístupná tématům, která mě zajímají a potřebuji se v nich zorientovat a zdokonalit. Pomáhá mi i s odbornou terminologií, za což si jí velmi vážím. Nebojím a nestydím se i opakovaně zeptat na už probranou gramatiku, protože je Jana vždy ochotná vše trpělivě vysvětlit.
  Pokud hledáte učitele, který vás naučí perfektně anglicky, uvědomte si, že toto nikdo nedokáže. Učit se musíte především vy sami. Jana je ale skvělým partnerem, který vás na cestě doprovodí a pomůže.
  Jestli nemůžete mít lekce pravidelně, přihlaste se alespoň do skupiny Funglicky na Facebooku. Dostanete kousek angličtiny každý den, vtipnou, zábavnou a nenásilnou formou.

 5. Zuzka

  Hodiny s Janou ubíhají závratným tempem – je to velmi příjemný pokec nad zajímavými tématy, u kterého se navíc učím používat pokročilejší slovní zásobu. A co oceňuji nejvíc – Jana nechává prostor studentovi, aby mluvil:)

 6. Liliana J.

  Lekce angličtiny hodnotím velmi pozitivně hlavně proto, že na sobě pociťuju pokrok. Jana se dokáže perfektně přizpůsobit vašim potřebám (jednoduše a kreativně vysvětlená gramatika + skvěle vedené konverzace). Také kladně hodnotím zadávání domácích úkolů a tipy, jak se zdokonalovat sám. Najednou už pro mě není angličtina takový „strašák“.

  Jana je navíc velmi sympatická a přátelská lektorka s profesionálním přístupem. Hodiny jsou zábavné a každý týden se na ně těším.

 7. Martina P.

  Janu jsem oslovila na základě recenzí a jejího rozhovoru zde na stránce 🙂 nějak mi intuice říkala, že by to mohly být prima hodiny. Odpověď jsem dostala téměř okamžitě někdy o půlnoci a zkušební hodina proběhla snad ten samý týden.

  Potřebuji angličtinu hlavně kvůli práci a budoucím rozhovorům s klienty. Jana má dopředu připravená témata, která bychom mohly probrat nebo přijdu s některým z témat, které zrovna řeším v práci. Obdivuji její rozhled a flexibilitu přizpůsobit se studentovi. Velmi pohodové hodiny, které dodávají kuráž učit se angličtinu dál : )

 8. Josef Krejčí

  Skvělé hodiny angličtiny, které jsou jak přínosné, tak zábavné. Paní Čtveráčková je vždy perfektně připravená a umí člověka rozmluvit. Všem moc doporučuji!

 9. Zuzana Koloušková

  Janu mohu jen a jen doporučit, hodiny angličtiny byly skvěle vedené, vždy ve vztahu k mým potřebán a nedostatkům 🙂 Jana dokáže člověka rozpovídat k danému tématu a vždy obohatit konverzaci o slovní spojení, která člověk nezná, či kde tápe. Velice pozitivně hodnotím i její výklad ve vztahu k gramatice, kdy má člověk po konci hodiny „pocit/nabude přesvědčení“, že je to vlastně jednoduché, jen znát ta slovíčka, což už je o vlastní snaze. Díky Janě se mé anglické znalosti za pár lekcí skvěle rozšířily a navíc mne motivují dál se stále zdokonalovat, protože je to jen o naší lenosti a nalezení času 🙂 Díky Jano!

 10. Romana V.

  Jana je vynikající profesionál ve svém oboru. Co potřebuji v tom mě dokáže pomoc, ať je to rozmluvení, gramatika či dokonce morfologie. Dokáže mě povzbudit, podržet, podpořit a rozvíjet. Na hodiny se těším a baví mě se na ně připravovat. Konverzací jsem se vyloženě obávala, tahle „vynucená“ konverzační část mě na jazyku vždy doslova odrazovala a teď si říkám, měla jsem začít dřív, bylo by vše jednodušší.
  S Janou zjišťuji, že mám témata, že se nebojím a…..mluvím :-), toho si moc cením.

 11. Pavla Nagy

  Jsem moc ráda, že jsem na Janu narazila. Profík každým coulem. Sedla mi hlavně jako člověk. Moc se mi líbí nejen samotné hodiny,ale i telefonické small talk v průběhu týdne. A moc oceňuji její otevřenou mysl a ochotu věnovat se jakémukoliv tématu. Doufám, že budu moci být její studentkou jak jen to jen bude možné.😊

 12. Zdeněk Kozák

  Paní Čtveráčková je opravdová pprofesionální lektorka. Připravila mne za velmi krátkou dobu na pohovor, který jsem úspěšně zvládl.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *