Iva Paráková

(Hodnocení: 2)

Jakým stylem učíš?

Snažím se vás dovést k cíli tou správnou cestou. Není totiž jenom jedna. Ukážu vám, jak můžete s jazykem pracovat a zodpovím vám všechny otázky “Proč to tak je?”
Nepoužívám klasickou učebnici, pracuji s autentickými materiály ušitými na míru.

Co na lekcích děláte vy?
Rozvíjíte své komunikační dovednosti a konverzujete.
Mluvíte o svých projektech, přípravujete se na jednání či prezentaci.
Zkoušíte si modelové situace.
Půjčujete si auto, ubytováváte se v zahraničí, řešíte reklamace.
Rozšiřujete si slovní zásobu.
Posloucháte zajímavé podcasty či videa, pracujete se současnou angličtinou.
Dostáváte zpětnou vazbu, víte o svých silných i slabých stránkách.

Naučím vás nebát se mluvit, nebát se prezentovat, umět vyjednávat.
Vyjádřit se v angličtině stejně dobře jako v češtině.

Co je pro tebe při výuce nejdůležitější?

Můj student, tedy VY. Dělám to pro vás. Lekce angličtiny jsou váš “safe space”, kde můžete sdílet cokoliv chcete. Můžete dělat chyby a nestydět se za ně.
Zajímají mě také vaše pocity z výuky, jsem otevřená vašemu feedbacku, obsah lekcí vytváříme společně.

Proč tě baví učit?

Mám ráda příběhy. Chci vědět, co děláte, na čem pracujete a co vás baví. Zároveň vám chci pomoci cítit se v angličtině lépe. Nejvíce mě baví, když vidím u svých studentů pokrok. Když je naučím plynulosti. Není nutné znát všechnu gramatiku a všechna slovíčka, ale předat svoje myšlenky.

Jak vypadá tvůj ideální student?

Můj ideální student má zájem posunout se dál. Je úplně v pohodě, když neuděláte úkol, protože máte moc práce. Nebudu vám psát černé puntíky, když zapomenete slovíčko. Důležité je angličtinu používat pravidelně a obklopovat se ní co nejvíce.

Neučím úplné začátečníky, zaměřuji se na mírně pokročilé a pokročilé studenty (B1, B2, C1). Přestože mám pár studentek, učím převážně muže.

Na jaké oblasti angličtiny se zaměřuješ?

Nejraději učím obecnou a obchodní angličtinu. Zaměřuji se hlavně na efektivní komunikaci. Co si pod tím představit? Angličtina je nástroj. Slouží nám, abychom vyjádřili svoje pocity, potřeby a názory. Občas neznáme nějaké slovíčko a nevíme jak dál. Větu si perfektně poskládáme v hlavě, ale konverzace už je někde úplně jinde. Neučím “jenom angličtinu”, ale učím komunikaci. Jak začít v angličtině přemýšlet, co dělat, když neznáte to jedno konkrétní slovo, jak být součástí konverzace a neskládat si věty jen v hlavě.

Jaké vzdělání, zkušenosti, certifikáty máš?

Vystudovala jsem magisterský obor Angličtina se zaměřením na tlumočení a překlad na Univerzitě Palackého.
Složila jsem státní závěrečnou zkoušku na úrovni C2.
V rámci studia jsem chodila na kurzy odborné angličtiny, mám zkušenosti s obchodní angličtinou, účetnictvím, pojišťovnictvím, právní angličtinou a lékařskou angličtinou.
Absolvovala jsem semestrální kurz metodologie angličtiny jako druhého jazyka.
Žila jsem a studovala ve Španělsku, Estonsku, Rusku, Francii a Rakousku.
Setkala jsem se s perfektní angličtinou rodilých mluvčích, ale i s nejrůznějšími variacemi jazyka, přízvuky a komoleninami.
Výuce angličtiny se věnuji 8 let a mám odučené stovky hodin. Pracovala jsem pro nejrůznější jazykové školy a poslední 3 roky učím jen online.

Co tě baví krom učení?

Jazyky jsou moje velká vášeň. Kromě učení se věnuji i tlumočení a překladu angličtiny. Už několik let se učím ruštinu a pořád nejsem spokojená. Vím jaké to je, být věčný student.
Miluju hory, často utíkám z města na lyže, běžky, skialpy nebo v létě na túry a kolo.

Nabízené služby
Individuální lekce
5 x 60 min 4000 Kč
10 x 60 min 7900 Kč
Rádi mluvíte a potřebujete trošku navést? Lekce trvají 60 minut, ve kterých budu mít čas a prostor jen pro vás.
Můžeme se vídat 1x týdně, jestli chcete do angličtiny pořádně šlápnout, doporučuji lekce alespoň 2x týdně.


E-lessons
4 týdny = 1690 Kč
(4 e-lessons + 45 min konzultace)
Nemáte čas na pravidelné lekce a rádi pracujete sami? E-lesson je připravená lekce, která vám přijde jednou za týden a vy si ji projdete sami, když se vám to zrovna hodí. Poskytnu vám ty správné materiály (videa, články, podcasty, gramatika, …), zadám úkoly a vy si je vypracujete. Dám vám feedback a na konzultaci to poté společně probereme.
Kontaktovat lektorku

2 recenze Iva Paráková

  1. Radim

    Byl jsem neustálý začátečník a angličtina mi moc nešla. Díky Ivě vidím velký pokrok. Výuka probíhá pohodovou formou, hodně se opakuje, aby člověk nezapomínal staré učivo a zároveň se pokaždé naučil něco nového. Doporučuji individuální online kurz, člověk probere co potřebuje a nezdržují ho ostatní lidé. Iva je vždy usměvavá a hodina rychle ubíhá.

  2. Anička

    Ivča je super lektorka. Pomohla mi rozvázat jazyk a teď se už nebojím mluvit před nikým. Vždy byla 100% připravená na lekce a dostávala jsem hromadu materiálů navíc. Hodiny se nesly v duchu kamarádství a nepřipadala jsem si vůbec vystresovaná. Vždy jsme probraly všechny body na osnově a i nějaké zajímavosti okolo. Takže Ivču doporučuji na přípravu do školy, do práce nebo když si chcete jen rozšířit obzory v angličtině.

Přidat recenzi

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.