Ilona Šoukalová

Pohodová angličtina s Ilčou z Madeiry
Info: Připojit se můžete do 3měsíční jazykové výzvy. Srdečně zvu!
15 hodnocení
5.00 out of 5
(Hodnocení: 15)

Co spolu zvládneme

Poznejme se více

Proč se mnou

Pomáhám lidem s angličtinou už 15 let. Učím pohodovou formou a rozmluvím kdejakého stydlivého studenta. Mám dar empatie, umím naslouchat a ukazuji, že učení může být i zábava. Dokládají to úspěchy mých studentů – např. na dovolené, kde se dnes bez problému domluví anglicky, sebevědomě a s úsměvem. 😊

Jak vypadá moje typická lekce

Mé lekce jsou konverzační. Začínáme se „small talk“ – povídáme o tom, jaký máte den/týden, co vám udělalo radost, na co se těšíte atd. Další program tvořím na míru dle potřeb a přání, na kterých se na začátku spolupráce/bloku lekcí dohodneme. Pokud je ale potřeba, zpomalíme a plán poupravíme. Z každé lekce ode mě student dostává vypracované poznámky a doporučení, co a jak zlepšit.

S čím vám pomohu

Pomohu vám rozmluvit se, nabýt sebejistotu v mluvení a odbourat zažité chyby. Poradím vám, jak trénovat gramatiku nenásilnou a zábavnou formou, jak se efektivně učit slovíčka, jak si ulehčit čtení článků bez dlouhého vyhledávání nových slov. Pomohu vám udělat si z angličtiny přirozenou součást života. Jsem expert na cestovní angličtinu a na dovolenou v zahraničí jsem připravila už desítky studentů.

Jaké metody používám ve výuce

To závisí na typu studenta. Ráda experimentuji s různými metodami a přístupy. Brzy pak poznáme, co vám nejvíce sedne. Často pracuji se sdílenou obrazovkou a obrázky, díky čemuž se nám hezky rozvine konverzace. Jindy naopak zvolíme řízenější styl otázek a odpovědí v duchu přímých výukových metod. A někdy si připravují povídání na lekci studenti sami – já naslouchám, povzbuzuji a opravuji chyby.

Moje vzdělání

 • Magisterský titul Anglické filologie na Filozofické fakultě UP v Olomouci.
 • V rámci studia jsem složila zkoušky FCE, CAE a CPE.
 • Pracovní i studijní pobyty v zahraničí.
 • Působila jsem v jazykových školách a firmách na Ostravsku, Olomoucku a v Brně
 • Později jsem založila svůj vlastní projekt a začala se zaměřovat na online lekce.
 • Posledních 5 let jsem digitální lektorkou na plný úvazek.

Jak se spojíme

Přes skype nebo google meet. Vše je velice jednoduché – vygeneruji odkaz, zašlu a lekce může začít. Veškeré materiály z lekcí, poznámky a úkoly najdete ve sdílené složce, hezky pohromadě na jednom místě. Můžete mi volat z domu, z práce nebo i z cest. Důležité ale je, abyste měli dobré připojení a klidné prostředí. Osobní lekce v tuto chvíli nenabízím, jelikož žiji dlouhodobě v zahraničí.

Co mě baví kromě učení

Příroda a výlety. Ráda plavu a cvičím jógu. Zajímám se o zdravý životní styl, miluji dobré jídlo a vaření. Baví mě seberozvoj, malování, hra na terapeutické nástroje a další jazyky (nyní portugalština). 😊

 

Nabízené služby
SEZNAMOVACÍ LEKCE
30 MIN ZDARMA
Pojďme se nezávazně potkat a seznámit se. Zaměříme se na váš problém a zvolíme vhodnou strategii. Setkání bude probíhat převážně v češtině a chvilku i v angličtině, abych získala představu, jak na tom teď jste.

 

Individuální lekce
790 Kč/50 min

Vhodná volba, pokud hledáte individuální přístup a program ušitý na míru. Budeme se věnovat tomu, co je pro vás důležité, co vás baví a co vám nejde. Mé lekce jsou konverzační, a tak budeme hlavně povídat. Vše v pohodové atmosféře a klidném tempu.

Co je obsahem:

 • Materiály na míru na každou lekci
 • Poznámky z lekcí a úkoly přehledně na jednom místě
 • Tipy, jak se učit (aplikace, webové stránky atd.)

 

Konverzační půlhodinky pro jednotlivce
530 Kč / 30 min

Základy angličtiny už máte, ale mluvené slovo pokulhává? Pomůžu vám rozmluvit se a získat sebejistotu.

Jak to funguje:

 • Naučíte se mluvit o záležitostech běžného dne.
 • Pokročilejší studenti si se mnou udrží úroveň jazyka
 • Žádné téma vás už nepřekvapí – díky našim lekcím zvládnete povídat o všem možném.

 

3MĚSÍČNÍ JAZYKOVÁ VÝZVA
2230 Kč / měsíc (6690 Kč / 12 týdnů)

Chcete rychle naskočit do AJ a máte 2-4 hod času týdně? Máte základy angličtiny? Pusťte se se mnou do individuálního výukového programu pro samouky. Každý týden vám zašlu studijní plány, které vypracujete svým tempem. Já je opravím a pošlu písemný feedback. Během tří měsíců si rozšíříte slovní zásobu, zlepšíte v mluvení, gramatice, poslechu, čtení i psaní.

Obsah:

 • 4 gramatické lekce
 • 4 tematické lekce
 • 4 týdny opakování
 • 1×30 min konzultace ZDARMA

 

4TÝDENNÍ INTENZIVNÍ JAZYKOVÁ VÝZVA
4480 Kč / měsíc

Chcete hodně mluvit a zároveň si zlepšit gramatiku, poslech, čtení, psaní, slovíčka a výslovnost? Mám pro vás řešení – spojíme 2v1.
Co je obsahem:

4 x Konverzační půlhodinky:
Rychle se rozmluvíte a udržíte si úroveň angličtiny. Základy AJ podmínkou.

4 x Mentoring pro samouky (e-lessons)
Každý týden zašlu studijní plány, které vypracujete svým tempem. Já posléze opravím a pošlu písemný feedback.

Je to ten nejrychlejší, nejefektivnější a nejzábavnější styl výuky, který znám. Začít můžete ještě dnes!

 
 

Volné termíny

Kontakt

15 recenzí Ilona Šoukalová

 1. 5 out of 5

  Venca

  Mohu doporučit balíček e-lessons (3měsíční jazyková výzva). Pro mě to bylo super, neb jsem si nikdy nedokázal udělat řád v učení. Tohle mi dalo směr, ukázalo mé nedostatky i přednosti, pochopil věci, které jsem nevěděl a celkově mi to pomohlo posílit mé znalosti angličtiny. Také musím vyzdvihnout, že lekce byly přizpůsobovány individuálně podle potřeby a domluvy. Bylo to super a určitě doporučuji

 2. 5 out of 5

  Kristýna Z.

  Pravidelné konverzace s Ilčou mi pomohly nejen v osobním životě při cestování, ale také v práci fotografky na volné noze. Fotit a komunikovat s klienty v angličtině pro mě bylo dříve stresující, teď už mám za sebou pár focení a schůzek s anglicky mluvícími páry a zvládla jsem to s přehledem právě díky Ilče. 👍 Navíc teď už i koukám na videa a filmy v angličtině bez titulků, což je pro mě parádní výsledek. Děkuju moc za milou spolupráci, spoustu skvělých tipů, jak se učit, cvičení, nápadů na témata pro konverzační půlhodinky a hlavně děkuju za ten posun, co jsme společně zvládly. 🥳

 3. 5 out of 5

  Richard

  Pre toho, kto v danej problematike nie je „doma“ nie je vôbec jednoduché vybrať si toho správneho lektora. Navyše, bol som k online forme výuky mierne skeptický. Faktom však je, že na Ilču a jej spôsob výuky som mal veľké šťastie a po pár mesiacoch konštatujem reálny progres a pokroky po každej lekcii. Lepší spôsob výuky ako ten náš a lepšieho lektora si ani nedokážem predstaviť. Ilča je presná, spoľahlivá, empatická, vždy ochotná všetko vysvetliť a je vidno, že každá jej lekcia je vždy starostlivo pripravená. Po každom stretnutí mi v schránke resp v appke pristane súhrn toho čo sme prebrali a úžasné tipy na precvičenie. V čase medzi jednotlivými lekciami si stačí vybrať z veľkého množstva jej tipov na precvičenie zábavnou formou. Tipy cinknú do schránky kedykoľvek, Ilča na Vašu výuku myslí aj mimo spoločných lekcií. Je to naozaj veľmi vysoká pridaná hodnota. Nemožno opätovne nevyzdvihnúť najmä veľkú empatiu lektorky. Všetko je vždy podrobne vysvetlené, otázky zodpovedané, všetko od lektorky zapísané a k dispo na opakovanie po lekcii. Mať anglinu s Ilčou (btw fakt fajn človekom) bol veľmi dobrý nápad a správne rozhodnutie 😊

 4. 5 out of 5

  Marie

  Ilča je velmi milá, empatická a vždy pozitivně naladěná. V konverzačních půlhodinách probíráme témata, která mě baví, zajímají a jsou mi přínosem. Velmi oceňuji zpětnou vazbu, kterou mám z každé hodiny. Veškerá slovíčka, slovní spojení, která jsem při dané lekci nevěděla, mi Ilča zapisuje formou poznámek v Google Classroom. Je to velmi přehledné a kdykoli se k tomu můžu vrátit. Navíc zde každý týden přidává tipy na zlepšení, odkazy na materiály na poslech, čtení atd.
  Hodiny jsou velmi uvolněné a zábavné.
  Ilču vřele doporučuji 🙂

 5. 5 out of 5

  Lucka

  A Ilčou je radost spolupracovat. Z konverzací mám dobrý pocit. Ilča je hodně podporující. E-lessons jsou vždy skvěle připravené na míru. Moc mě to baví. Po 3 měsících cítím zlepšení ve slovní zásobě i v používání jazyka.

 6. 5 out of 5

  Martin

  Ilča je pro mě osobně nejlepší učitelka AJ co jsme měl. Vždy mě vyhověla s tím co jsme potřeboval, nedrží se osnov, ale toho co je pro studenta nejlepší, takže učení s ní baví. Mohu ji jen a jen doporučit.

 7. 5 out of 5

  Klára Burešová

  Jsem věčný začátečník angličtiny. U lektorky Ilčy absolvuju kurz angličtiny už více jak půl roku. Chtěla jsem na sobě více zapracovat a věnovat se něčemu, co je potřeba u nás i v zahraničí. Umět se dorozumět anglicky, už je dneska samozřejmostí. S Ilčou jsme začaly od začátku. Začínaly jsme 2x týdně – hodina online a hodina e-lesson. Nyní máme dvě hodiny týdně online výuku. Online výuka mi velmi vyhovuje, hlavně z důvodů komunikace v cizím jazyce. V hodinách jedeme formou otázek a odpovědí. Tedy skoro celou hodinu se snažím myslet a reagovat v cizím jazyce – nenásilnou formou dostat jazyk do hlavy. Ilča má velký všeobecný přehled a rozhled, vše vysvětlí, pomáhá, poradí a je velmi trpělivá. Velmi často se ptá i na zpětnou vazbu, zda-li mi vše vyhovuje a nepotřebuji něco dovysvětlit či znovu probrat. Pokud v něčem tápu, ochotně mi to znovu vysvětlí. Opravdu velmi doporučuji a dávám 10 z 10 😊.

 8. 5 out of 5

  Helena Bednaříková

  S Ilčou jsem prošla 3 měsíční jazykovou výzvou a určitě bych jí všem doporučila, kteří ještě váhají. Přístup Ilči byl velice dobrý – dávala pravidelnou zpětnou vazbu, mohla jsem se kdykoliv na cokoliv doptat a vždy mi odpověděla. Její e-lessons hodiny byly koncipované tak, že jsem si vždy ve výčtu cvičení našla něco co mě bavilo a posunulo mě v angličtině např. speaking v podobě nahrávání mluveného slova. Dodalo mi to sebevědomí (člověk má na nahrání více pokusů, ale zároveň může mluvit přirozeně a spontánně). Určitě jsem se hodně posunula v psaném projevu, kde jsem si každý týden mohla min.1 delší text napsat. Naopak gramatika je pro mě často otravná, ale v učení se jazyku potřebná. Tu jsem si mohla procvičovat často zábavnou formou různými úkoly. Navíc jsem každý týden dostala fajn tipy, kde se dá angličtina pravidelně procvičovat.
  Na Ilče je vidět, jak moc jí angličtina a učení baví a její nadšení je „nakažlivé“. 🙂

 9. 5 out of 5

  Iveta

  Když pročítám předchozí recenze, je velmi težké napsat něco, co už zde není uvedeno, a protože chvály není nikdy dost, ráda se budu opakovat.
  S Ilčou jsem měla 3 měsíční jazykovou výzvu, která se nám díky její trpělivosti a mojí spokojenosti protáhla na měsíce 4 🙂
  Moc pěkně připravené týdenní lekce. Každý týden je zaměřen na jedno téma a jednu gramatiku, jednotlivé úkoly zabírají celé spektrum od doplňovaček, přes práci s textem, poslechu , mluvení… Některé úkoly jsou povinné jiné dobrovolné a hlavně vždy si mohu vybrat, co se mi nejvíce líbí a co mi sedí.
  Zpětná vazba funguje perfektně a pravidelně.
  Po našich lekcí se moje AJ určitě zlepšila !! DĚKUJI !! – a jako bonus jsem poznala i některá nová témata, která dosud do mého života nedorazila 🙂
  Kromě týdenních lekcí jsem obdržela i spoustu tipů a odkazů, které mi pomohly v mém učení.
  Ilča je velmi trpělivá, stále s úsměvem na tváři. Věřím, že budeme ve spolupráci pokračovat. Moc děkuji.

 10. 5 out of 5

  Jan

  Ilča je skvělá učitelka angličtiny, všem ji doporučuji! Jsem takový věčný (ne)student angličtiny. Kdysi jsem se ji učil jeden rok na jazykové škole. Od té doby sem se jen občas podíval na nějaká slovíčka, na nějakou gramatiku, jinak nic. Takže jsem ji ovládal čím dál méně. Vloni jsem se rozhodl naučit se ji už pořádně, komunikativně a přihlásit do klasické jazykové školy na lekce s rodilým mluvčím. Bylo to fajn, ale dopadlo to přesně, jak říká Broňa: ze 70% času mluvil rodilý mluvčí a já ten zbytek. Pokrok tam byl teda nevýrazný. Navíc jsem ztrácel čas dojížděním.
  Proto jsem koukl sem na virtuální jazykovku. Zkusil jsem oslovit Ilču, nabídka lekcí a informací se mi líbila. Domluvili jsme na prvním rozhovoru, kde jsme probrali mé dosavadní zkušenosti s angličtinou, mé potřeby a cíle. Přišlo mi to vlastně hodně důležité a přínosné, ani v jazykovce to se mnou nikdo předtím neprobral. Společně jsme s Ilčou pro mé potřeby vybrali e-lessons. Měl jsem sice obavy, jak je zvládnu, ale nebylo třeba. E-lessons pod vedením Ilči jsou skvělá volba. Naučím se a procvičím si vše – poslech, gramatiku, psaní i mluvení (ze kterého mám vždy největší obavu). Lekce jsou skvělé poskládané, každé cvičení je jiné a originální. Není nutné vždy udělat všechny cvičení, pokud nemáte čas. Ale je mi to většinou trochu líto, protože v každém cvičení se něco naučím nebo něco zopakuji.
  Jedna e-lesson je vždy na týden. V pondělí dostanu zadání (na určité téma) a do neděle jej posílám zpět zpracované. A to je taky největší přínos, že mám deadline 🙂 Není to jako dřív, že se na angličtinu kouknu jednou za měsíc. Takhle je to učení mnohem intenzivnější. Zároveň to neznamená, že musím lekcemi trávit hodiny a hodiny týdně, není to potřeba. Čas si mohu nastavit podle sebe.
  Po mém zpracování lekce Ilča pošle hned zpět detailní zpětnou vazbu – označení chyb, vysvětlení, další tip, jak to říct nebo napsat lépe atd. Mohu se k tomu kdykoliv vrátit. Ilča se i zajímá o probíraná témata a lekce přizpůsobuje i osobně mému nastavení – tomu co dělám, čím se živím, co potřebuji probrat atd.
  Naprosto skvělé jsou i různé tipy na zlepšení angličtiny, které Ilča posílá během týdne.
  Jsem rád, že jsem Ilču oslovil a určitě s ní chci spolupracovat i nadále. A doporučuji ji všem! Je to zábava!

 11. 5 out of 5

  Petra

  „Pohodová angličtina s Ilčou z Madeiry“ perfektně vystihuje tyto lekce. 🙂
  Oslovila jsem Ilču s přáním, že bych se potřebovala rozmluvit a získat sebejistotu při konverzaci, domluvily jsme si proto spolu první lekci při které jsme prodiskutovaly možnosti a sdělily očekávání.
  Jako lektorka je velmi trpělivá, empatická a vždy dobře naladěná. Není potřeba se ničeho bát, včetně dělání chyb – sama jsem na začátku musela překonat nervozitu 🙂 Naše konverzační půlhodinky mají vždy nějaké téma, které zvolí buď Ilča nebo jej mohu sama navrhnout.
  Během mého povídání naslouchá, klade mi otázky, navrhne nové slovíčko či spojení, které neznám, pečlivě vnímá chyby, které dělám a po skončení každé lekce mi dává zpětnou vazbu, a to i písemně, takže se k novým slovíčkům nebo tomu, co jsem nevěděla, mohu kdykoli vrátit.
  Během týdne mi také posílá různé tipy na studijní materiály či na to, jak se si zeefektivnit studium angličtiny.
  Pokud mi něco není jasné nebo mám nějaké otázky, mohu se na ni kdykoli obrátit a vždy mi poskytne radu. 🙂
  Po třech měsících začínám vnímat pokrok – nebojím se mluvit, snažím se dbát jejích rad a tipů, učím se nová slovíčka a spojení ve volných chvílích.
  Ilču bych ráda doporučila každému, kdo chce hledá pohodovou angličinu s pohodovou lektorkou (z Madeiry)! 🙂

 12. 5 out of 5

  Martina

  Jsem opravdu ráda, že jsem se před 3 měsíci začala učit s Ilčou a upřímně ji doporučuji každému, kdo hledá přátelskou, trpělivou a podporující lektorku angličtiny. Učení angličtiny s Ilčou je pro mě radostí. Je přirozená a díky tomu mi pomohla minimalizovat ostych z mluvení. Je skvělé, že se zajímá o své studenty a snaží se jim nabídnout co nejlepší výuku. Často se mě ptá na mé potřeby v lekcích a doporučuje různé materiály, které mi usnadňují a obohacují další studium. Navíc je fajn, že se spolu můžeme dohodnout na různých typech výuky, které mi nejlépe vyhovují.
  Děkuji Ilče za její skvělou práci, kterou dělá s nadšením a profesionálním přístupem, a za to, že mě podporuje v mém jazykovém rozvoji!

 13. 5 out of 5

  Jakub

  Ilča je úžasná lektorka, která má vždy super náladu. Lekce s ní jsou velmi zábavné a připravené vždy podle vašich potřeb. Vždycky semnou měla nekonečnou trpělivost a domluva s ní je úplně v pohodě. Na výběr nabízí několik produktů. Osobně jsem s ní spolupracoval několik let a vždy bylo vše super. Ilča je naprosto přirozená a pokud jsem nervozní tak po pár minutách konverzace s ní mě tento pocit rychle opustil. Ilču vřele doporučuji je to úžasná lektorka a lekce s ní jsou moc zábavné.

 14. 5 out of 5

  Michal Mrva

  Ilona is very kind, patient and flexible. I have made great progress under her guidance and I will definitely continue our lessons! I can just recommend it!

 15. 5 out of 5

  Týna

  Angličtinu s Ilčou moc doporučuju! Baví mě lekce přizpůsobené na míru, zábavná výuka, rychlá domluva a přátelský přístup. Hned po prvním nezávazném online seznámení jsem věděla, že jsem si lektorku vybrala dobře. 🙂

  Na prvních konverzačních půlhodinkách jsem cítila nervozitu, ta ale hned po pár minutách opadla. Ilča sama připravuje téma konverzace, případně i já můžu navrhnout, co bych zrovna chtěla probrat. A když si nejsem něčím jistá, můžu se bez obav zeptat nebo Ilče napsat i v průběhu týdne.

  E-lessons jsou pak skvělé na procvičení gramatiky, poslechu, psaní i mluvení díky nahrávkám. Na vše dostanu zpětnou vazbu a pravidelně fajn tipy, jak angličtinu zlepšovat i mimo lekce. 🙂

Přidat recenzi